close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 

Smoking. [TÉMA TÝDNE- dnešní svět]

6. february 2014 at 7:30 |  Thinkin' about...
Za prvé - žádná z fotek není moje.
Za druhé - řadím to do rubriky Stories, i když to povídka není. Kvůli tomu rubriku "Témata Týdne" dělat nebudu...


Dodávám: Omlouvám se, ale nějak mi v článku přeskakuje označení kurzívou, tučně i barvami, snad to je nějak normálně. :D :)

*********
My favourite song for this week :)
*********

Na úvod chci říct jednu věc. A to tu, že poprvé píšu na téma týdne na tento blog -to není ono, ale týká se to toho, co chci říct :D - Takže na to nemám ani rubriku, protože mi to přijde na jeden článek zatím zbytečné. A teď k té nejhlavnější věci -> Okruh "Dnešní svět" mi přijde dost široký, proto jsem vybrala jen jednu kategorii - a to kouření.

V dnešní době zřejmě dost moderní věc, ale také dosti odsuzovaná.Každý odsuzuje to, že někdo kouří a je slyšet jen: "Fuj, z tebe to táhne!"; "Přestaň kouřit, ničíš si zdraví!"; "A víš o tom, že ničíš zdraví i lidem ve tvém okolí?!"; "Ty kouříš?! No fuj, už za mnou nechoď!" A podobné.

Samozřejmě, že si nikdo neuvědomuje, jak na tom většina kuřáků je, ale napřed chci říct takovou věcičku.

Podle mě existují dvě skupiny kuřáků:
První - lidé, co to dělají jen pro zábavu. = Většinou puberťáci, kteří se zhulí a potom se mají skvěle, dokud to z nich nevyprchá a neuvědomí si, co se děje. A tak se zhulí znovu. A znovu a znovu a znovu... Mají to jako zábavu na párty, doma, někteří i ve škole, jak jsem si všimla.

Druhá - lidé, kteří jsou na tom doopravdy závislí a nemohou jen tak přestat. = Nejvíce zřejmě dospělí lidé, ale začíná se to šířit i mezi teenagery, nebo ne? Lidé, kteří do toho cpou peníze a kterým to pomáhá.

A to je ta věc, o které chci psát a ke které se vracím po tom, co jsem začala s tím, že existují dvě skupiny kuřáků.
Nikdo si totiž neuvědomuje, že kuřáci to nemají jako zábavu. Je to droga, která jim také pomáhá od deprese, smutku a často i pláče. Jenže tohle už nikoho nezajímá, každého zajímá jen to, že si ničí zdraví a podobné žvásty.
A myslíte si, že oni to neví? Jistě že to ví! Ale není jednoduché ze dne na den přestat.
Je to jako byste přišli a řekli, že už nejste s někým kamarádi, že už nejste něčí dcera/syn, že už nemáte rádi čokoládu, ale přitom jste a máte.
Nejsem kuřák, je mi 14. Ale můžu otevřeně říct, že jsem zkoušela kouřit. Kdo v mém věku také ne, že? Asi tak dvě procenta populace České.
Nejsem na to zcela hrdá, ale stalo se. Nejsem na tom vůbec závislá, nerada to cítím - moje teta kouří - a nedělá mi to zrovna dobře na dýchání a na srdce...
Jenženikoho nenapadá, že kuřáci to také nemají lehké. Co myslíte, že je k tomu vedlo? No jistě, často je to tím, že mají příbuzné nebo kamarády, kteří s tím začali a na ně se to přeneslo. Ale také to může být jen jejich sebevědomé rozhodnutí a nikdo je do toho nutit nemusí.

Vlastně zcela nejde o to, že by to byla móda. Možná mezi teenagery, ale mezi dospělými rozhodně ne.
Puberťáci to podle mě berou jako tu zábavu, jako že jsou to machři a borkyně. Někteří kouří trávu jen proto, aby měli skvělé fotky =>


Dospělí to ale podle mě tak nemají, že by šlo o srandu a zábavu. No jistě, ti dvacetiletí možná ještě ano, možná také ne. Ale ti, kterým je nad 25 a jsou trochu zodpovědnější - myslíte si, že je to baví? Že jsou hrdí na to, že kouří? Že jsou hrdí na to, že si ničí plíce a že je ničí i lidem ve svém okolí?
Nemyslím si.
A budu se opakovat.
Nemyslím si, že každý chápe, že jim to pomáhá. Někomu pomáhá vyžrat lednici, někomu opít se, někomu jít si zaběhat, někomu cigarety. A to je ten nejlákavější způsob, nebo ne? Netloustnou po tom, nemusí nikam chodit, maximálně do obchodu, když jim dojdou cíga, nemusí se kvůli tomu převlékat a trapčit s běháním v posilovně, aby se zbavili smutku a deprese.
Samozřejmě je vidět, že se jim tím ulevuje. Jak by také ne...
Jenže proč je za to každý odsuzuje? Proč je za to každý nenávidí?
Je to jejich život, jejich životní styl a jejich rozhodnutí, tak co jim do toho má kdo kecat?
Fajn, teď to vypadá, že patřím mezi ně, ale není to tak :DD.


Našla jsem si několik článků o kouření a všichni nekuřáci je za to soudí. Že jsou hrozní, že zakouří celou kavárnu, že když kolem nich projdu, tak to cítí. Tak ať chodí do nekuřácké kavárny a na nose nosí kolík! |-_-|
No jistě, není to zdravé a chápu lidi, co se to kuřákům snaží rozmluvit z toho důvodu, že jim to nijak neprospívá, ale vždyť oni sami kuřáci ví, že ano.
Dobře, přiznám se.
Když jsem měla v létě velké nervy a neptejte se z čeho, prostě jsem tetě ukradla cigaretu a vykouřila ji. Vím, že je to špatné a že se za to stydím, ale víte, jak se mi sakra ulevilo? Jako bych si řekla: "Se*u na všechny a na všechno, je to můj život."
A je to můj život, nebo ne? Stejně tak, jako je to jejich život.

A potom je tu ta zapomenutá skupinka - celebrity.

Justin Bieber.

Vlevo Liam Payne, vpravo Harry Styles ze skupiny One Diretion.


Miley Cyrus.

Ale také oblíbený herec Robert Pattinson.A přitom jsou to taky lidi, který třeba něco trápí a potřebují své antidepresivum.
Justin Bieber - Miláček holek, že? A má doutník, byl ve vězení...
Liam Payne a Harry Styles - Miláčci holek, že? Ale také potřebují něco, aby to všechno ustáli.
Miley Cyrus - ŽÁDNÉ HEJTY! -> Změnila se, ale kouřila dřív, než se nechala ostříhat a změnila styl.
Robert Pattinson - Oblíbemý herec, hlavně dívek. A také kouří, no a co?

Jistě, kouření není zdravé, ale je to rozhodnutí určité osoby, ne někoho jiného a myslím si, že nikdo nemá co kecat kuřákům do toho, aby toho nechali, nebo ne. Oni se musí rozhodnout sami. Oni sami ví, jak to budou zvládat bez svého antidepresiva.
Někteří mají tak silnou vůli, že toho nechají během týdne, některým se nedaří se toho zlozvyku zbavit.A stejně se mají pohodově, když si můžou zapálit a vzít si latté/kafe.


Jen menší závěr - nekouřím, nikdy jsem se neopila, nezhulila atp.

No, samozřejmě nemám ráda to, když vám někdo čoudí pod nos a vy to musíte čuchat, třeba někde na ulici, v parku a tak, ale pořád jsme ještě svobodná země...
I když kouření nepodporuju a docela mi vadí ten smrad, nějak kuřáky neřeším.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Johy Johy | 6. february 2014 at 12:18 | React

Jasně je to jejich věc, ale když vám někdo hulí pod nos na zastávce a ničí zdraví nejenom svoje (se sebou ať si dělá co chce), ale i ostatních tak to neni dobrý.

2 Ronnie Sparks Ronnie Sparks | Email | Web | 6. february 2014 at 15:45 | React

já nekouřím, ale kouřila jsem a začala jsem abych zapadlo do kruhu určitých lidí, na střední už sem tedy přestala a vydrželo mi to doteď, hrozně mi vadí když u mě někdo kouří, pak načichnu s smrdím

3 Luce Luce | Web | 6. february 2014 at 16:29 | React

Já s tebou souhlasím, a taky si myslím, že když jsem se rozhodla, že kouřit nechci neměli by mě do toho kuřáci nutit a vyhrožovat mi.
Je mi patnáct a upřímně já patřím do těch dvou procent lidí, kteří cigaretu nikdy nezkusili.

4 Verronie Verronie | Email | Web | 6. february 2014 at 16:33 | React

První sem myslela (podle názvu) že budeš psát o cigaretách a potom se mi do toho začala motat tráva:D přitom je to totálně něco jiného..navíc tráva se hulí..a není tak škodlivá..ale jinak je to moc pěkně napsaný článek:)

5 C. C. | Web | 6. february 2014 at 16:52 | React

Máš pravdu. Vo všetkom s tebou súhlasím. :)
Podľa mňa je fajčenie odporné a neplánujem s tým začať.

6 Dominique(Domča) Dominique(Domča) | Email | Web | 6. february 2014 at 17:52 | React

To jsi napsala moc hezky,máš pravdu,taky jsem zkušela kouřit,ale závislák fakt nejsem :D

7 allm allm | Web | 6. february 2014 at 18:00 | React

Na úvod chcem napísať, že toto je veľmi pekný a dlhý úvahový článok :D A dobre čitateľný :D
A po druhé, že nefajčím a ani som to nikdy neskúšala. Už odmalička som na zdravý životný štýl a výživu, takže som nikdy nemala ani len kávu alebo nejaký alkohol. Dokonca pomaly ani horúcu čokoládu. :D
Chudí mi to, ale nepijem ju :D
Myslím, že fajčenie môže niekedy aj pomôcť, aj keď ja som ešte neprišla na to ako, ale bude to tak :D
A je mi ľúto tých ľudí, ktorí chcú prestať, ale neide im to :(

8 ♥Bubble♥ ♥Bubble♥ | Web | 6. february 2014 at 18:52 | React

Já nekouřím a NIKDY jsem to ani nezkusila a ani nechci .. Nepiju, možná si dám vodku s džusem nebo nějaký ovocný pivo, ale nechutná mi to až tak .. To je vážně jen výjimečně a hulení ..? Totálně nesnáším, děsně mi to smrdí .. Naše škola je toho plná, tam projdeš chodbou a cítíš jen trávu, to je děs ..
Já mám skoro všechny kámoše kuřáky, jen pár jich nekouří, ale nekecám jim do toho .. Jak píšeš je to jejich věc, ale totálně mi vadí, když mi to foukaj do obličeje nebo tak, ale oni to respektujou a jsou už ohleduplný :)
Na základce jsem byla jediná holka co nekouřila a tady na střední jsme asi tři co nekouříme .. Jenže ty nekuřačky to aspoň zkusily, já nikdy a kámoši mi sami říkali, že mě za to obdivujou .. Vydrželo mi to do teď a já vim, že mám silnou vůli a že prostě když nechci, tak nezačnu kouřit ..
Třeba můj táta už nekouří 15 let a skončil ze dne na den a to byl hodně silnej kuřák .. Obdivuju ho moc, je často v zakouřený hospodě a prostě si nedá .. Má hrozně silnou vůli a to se mi děsně líbí, za to mamka ..? Ta ne, ta tu vůli nemá ..

Ale co úplně nesnáším je, když vidím 11ti letý fracky jak mají v ruce cigáro, mluví sprostě a myslí jsi jak jsou nejvíc drsný .. Fakt tahle doba jde čím dál tím víc do prdele ..
Anebo když i teenageři kouří z frajerství, aby zapadli .. Přijde mi to děsně ubohý ..
Mám na to kouření svůj názor, ale nevymlouvám to, je to jejich věc, ale já prostě nezačnu ..
A hulení nesnáším !

9 Smilee Smilee | Web | 6. february 2014 at 21:11 | React

Je to fakt hezky napsaný článek a souhlasím s tebou.
Já nekouřím a doufám, že nebudu. Nechápu děcka v mém věku (14 :D), co chodí s ostatními ven, aby si tam zakouřili a potom machrují. Hodně lidí z naší třídy kouří a já to nechápu... Dělají si srandu? Tak brzo? Samozřejmě zkusit je něco jiného, ale takhle brzo a každý den vykouřit několik cigaret? To fakt ne...
Chápu, ty kteří to mají jako drogu a je pro něj moc těžké se toho zbavit.
Ale jinak? Ne... Je to hrozný smrad a děs....

10 Dialin.leontí Dialin.leontí | Web | 6. february 2014 at 21:23 | React

Miluju justina. :)
Slyšela jsem dokoce ,že miley má 39 Kg. :o

11 Katuš :* Katuš :* | Web | 6. february 2014 at 21:25 | React

Hezky napsaný článek, souhlasím s tebou :)
Popravdě ale skusila jsem už kouřit,ale první a taky poslední dojem(snad)je fuj.
Jinak, ale nechápu lidi co např.už v sedmé třídě a vůbec na základní škole kouří normálka pravidelně,,u nás ve škole jsou to dva lidi ze sedmé a jinak spousty dalších z deváté...to je děs, vlastně už "dítě" si ničí zdraví a ještě ke všemu porušuje zákon.
:)

12 Luss ^^ Luss ^^ | Web | 7. february 2014 at 16:22 | React

Těm celebritám se ani nedivím,jo Justin je můj miláček :D A mrz mě že to takhle je ale svým spůsobem se mu nedivím na takové celebryty je kladen velký nátlak nedivím se že to nezvladají,článek jsi napsala fakt užasne.

13 Siluety Siluety | Web | 7. february 2014 at 19:59 | React

Co napsat.. v předchozích komentářích se vyskytuje asi všechno co bych tak jakože chtěla říct.. ikdyž si tu nemluvila o alkoholu, ale alkohol a cigarety (bych řekla) že se vyskytují u celebrit často. Jasně, ten nátlak a hlavně když se z nuly dostanete na nejlepší příčky že.. tak, nedivím se jím, horší je (a to se už několikrát stalo), když celebrity pijou a hulí před koncertem že :D pok se na stage může lecos stat.. ty případy znám. No a ještě k tý první skupině.. v celku, nechápu je :D prostě když nějaká holka ze třídy, nikdo ju nemá rád, je prostě jakoby "mimo" naši třídu, náš kolektiv a ona začne hulit a myslí si, že se do kolektivu zase vrátí a my padnem na kolena a budem zezdola na ňu čučet a velebit ju? Ale ta holka si to fakt myslí.. to jako really? :DD tohle nechápu. Taky nechápu ty malý holky, který si myslej že když hulí tak maj prostě swag a prostě mi o x let starší tak jako ju budem uctívat ne? :D bože.. nwm jak to vidí jejich spolužáci, ale mě to pride strašně.. divný, trapný.. jinak taky nekouřím, a když je vedle mě člověk kterej hulí rač si odstoupím. U nás ve městě sou lidi vcelku ohleduplní. Když prostě de "málá" holka ulicí, zatočí a tam si popotáhne kuřák, tak většinou to v sobě (v pusy) "udrží" :DD (super slovo) a cigaretu dá bokem. Sice to není o moc lepší, ale taková snaha se cenní :) tyhle typy lidí mám ráda, prostě takhle ohleduplní :) no :D asi skončím ;) měla sem v plánu napsat něco kratšího :D Jinak jsem teda taky nekuřačka, ale jako že byl lidi nějak odsuzovala za to že kouří, tak to ne ;) a k článku, napsala si ho moc pěkně :)

14 Hanýsek Hanýsek | Web | 7. february 2014 at 22:18 | React

Výstižný článek :)

15 Peťul Peťul | Web | 8. february 2014 at 21:53 | React

úžasný článek! :) Shrnula jsi úplně všechno a vznikl z toho tento parádní článek!
Máš štěstí, že u vás v rodině kouří jen tvoje teta. U nás kouří mamka, taťka, babička, teta, strejda..No podstatná část jo. Nebudu jim zakazovat, aby nekouřili. Sice už jsem jim párkrát říkala, aby přestali, ale odpověděli mi "Fajn, nebudeme si kupovat cigarety, ale tobě nebudeme kupovat sladkosti." Prostě je to jejich zdraví, tak ať si s ním dělají co chtějí. Třeba někdy se umoudří a rozhodnou se přestat kouřit. Podle mě je pořád lepší kouření (nemyslím hulení trávy.. apd.), než pití alkoholu. To by pro mě bylo o dost horší..

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
About Smile| Co jsem?| Bláznivá a neuvěřitelně spontánní modrooká bruneta, milující sledování mraků a noční oblohy v každém ročním období. Plná protikladů, potetovaná, s láskou k nastřelování naušnic, s piercingem. Milovnice hlasité metalové hudby, fotek, zvířat, mlhy a kouře, cestování, poznávání nových lidí, sluchátek... Ráda pomáhám, píšu úvahy, nutím lidi upřednostňovat pocit štěstí, ráda čtu a riskuju, miluju adrenalin. Jsem cílevědomá, nevadí mi jít proti davu, být jiná.

Oblíbené... Biografické a psychologické hororové knihy, filmy s tématem sexu, drog a horory, rocková a metalová hudba.
Hudba: Marilyn Manson, Asking Alexandria, Korn, Billy Talent, Bring me the horizon, ACDC, Řezník, Blink 182, Sum 41, D.R.U.G.S., Green Day, Helloween, Metallica, Linkin Park, Hollywood Undead, Nirvana, Skillet, The Offspring, Slipknot, Sodoma Gomora, The Pretty Reckless, Sleeping with Sirens, The Fray, Pipes and Pints, Pink Floyd, Bon Jovi, P.O.D., My Chemical Romance, 30 seconds to mars, Black veil brides, Foo Fighters, System of a down, Five finger death punch, Bullet for my valentine...

Hosting: ©Blog.cz | ©smile-la.blog.cz| Nekopíruj, nebo tě sní kanibal.|I love my visitors, thank you.