close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 

How to have a happy day?

12. april 2014 at 22:56 |  Others
Tak jak se máte, moji milí affs, pravidelní nebo i zbloudilí náštěvníci mého blogu? Jaký byl týden? Můj byl celkem zvláštní, ale také skvělý a doufám, že i vy jste se měli dobře... A že vaše dny byly skvělé. A jestli se někdy cítíte smutně, zklesle a podrážděně, možná vám právě můj článek pomůže.
[Neberte mě jako psychologa, či co. Jen spisuji rady, co mi docela pomáhají.]
Tak snad to nebude moc dlouhé a Let's get started!


Také vás už někdy napadlo, jestli existuje nějaký zaručený "lék" nebo recept na radost? Jak to dělají ostatní, že mají stále úsměv na tváři? Proč se jim vše daří a vše jim vychází podle předtav, zatím co my, obyčejnější, často i depresemi trpící lidé, máme úsměv na rtech párkrát za den - když se daří...
Jestli si i vy někdy tohle říkáte, pak jste tady dobře, třeba bych vám mohla pomoct.
Já už jsem svůj recept totiž našla.

1. Spánek

Řekla bych, že prvním krokem je dobře se vyspat, nebo ne? Někdy, když ráno vstávám, vlastně ani nemůžu dospat. A když si to tak pročítám zpět, mám vlastně potom i lepší den. No řekněte, není to rozdíl, spát tři hodiny, nebo alespoň devět hodin?
Spánek pomáhá i kráse a štíhlé postavě. Vážně to ponocování u počítače stojí za brzké vrásky a špatnou životosprávu?
Před spánkem je rozhodně dobré si vyvětrat, trochu natřepat peřiny, aby nebyly slehnuté, dojít si na wc a samozřejmě - vykonat všechny hygienické potřeby, jako je čištění zubů, sprcha, ovšem i odličování pleti a česání...


2. Hezké ráno

Což se vlastně napojuje na bod č. 1. Myslím, že se to na sebe bude vázat víc, než jen teď.
Ráno je prý základem dobrého dne. Snídaně je nejdůležitějším jídlem dne - a další takové bláboly, které vlastně ani bláboly nejsou. Pohodové ráno, kdy člověk nezaspí, má dost času na to, aby se vypravil, udělal si výtečnou snídani a třeba i svačinu do školy/práce, to je parádička, ne?
Snídaně je skvělý základ dne, nejvíce, když se snažíte zhubnout, ale na škodu není nikdy! Ráno je totiž povoleno sladké, ovoce, sušenky, třeba i čokoláda - jistě, že ne celá!
Pohodlné oblečení..., ranní sport také není nic špatného, ale stačí se jen protáhnout, člověk se pak cítí uvolněnější.

3. Společnost

Koho by bavilo celý den být o samotě? Myslím, že jen samotáře, kterých asi moc není, jak si tak všímám svého okolí...
Ráno bývá většinou samotářské, pokud se tedy nevypravujete do školy se sourozenci, nebo i s rodiči, což já tedy nikdy neznala, tak nevím, jak to chodí jinde...
Ve škole se společnosti asi moc nedočkáte, většinou si lidé hledí učení, aby neměli špatné známky, a vám nezbude nic jiného, než se taktéž učit, nebo nedávat pozor a něco si čmárat do sešitu, otráveně zírat na učitele a mít ke všemu poznámku. ŠPATNĚ!

4. Učení je matka příroda

...a zas napojujem!
Není přece nic špatného na tom, mít dobré známky, že? Navíc, komu by vadilo dozvědět se nějaké zajímavé věci? Dobře, chápu, matematika asi moc zajímavá není, koho by také zajímalo, za jakou dobu se setkají Ondra s Pepou, nebo kolik stojí 2o kg ananasů a kde je vlastně obchodník sehnal, co?
No nic. Od doby, co mám lepší známky, mi to dost zlepšuje náladu a musím říct, že je to mnohem lehčí pro moje city, než snášet před třídou pětku z matematiky, chemie a dalších otravných předmětů. (Raději nezmiňuji, že chemie mě začala bavit.:3)

"Bez vzdělání v životě člověk nemá nic." - Neznámý autor.5. Aktivity a uvolnění

Po škole nebo práci je dobrý odpočinek. Mnoho z nás se na učení vrhá hned po příchodu domů a potom toho mají plné kecky. Další si jen zalehnout k počítači či televizi a nic nedělají. (Pro ty platí číslo čtyři, přátelé.)
Já si většinou po příchodu domů dám menší svačinku v podobě ovoce, jogurtu, či nějaké BEBE sušenky, chvíli odpočinu a až tak po hodince se dávám do učení, dokud mi ještě ty mozkové buňky neodumírají tak rychle.
Uvolnění? Skvělá to věcička. Někomu pomůže kniha, jinému deník, někdy procházka, sport... Ale to předbíhám, to je aktivita! Avšak
sport a nějaké to zadýchání není také k zahození! Při cvičení a sportu se do krve uvolňují endorfíny, které vám přináší radost a pocity šťastnosti. Navíc vám pomohou hodit se do kondičky, ještě takhle před létem. No, nehodí se to?

6. Hudba


No music, no life.
Hudby není nikdy dost. Při cestě do školy, ze školy, ve škole, po škole, co já vím kdy ještě! Poslouchám hudbu vlastně stále a nikdy mě neomrzí. Víte, co je zajímavé? Jak dokáží písničky přeříkat mé city...
A žádné depresivní písničky! Hezky hravý playlist to chce!


7. Čas pro sebe

Není nad to, věnovat se i trochu sobě. Neříkejte mi, že nemáte denně deset minut, na místo sezení u facebooku, twitteru a skypu, jít se trochu věnovat sám sobě a hezky se o sebe postarat. Odlíčení pleti pomůže, potom pleť nestárne tak rychle. Není to jen o neušpinění polštáře od řasenky! Učesané vlasy nejsou jen pro krásu!
[Typ: Jestli máš někdy nervy a vlasy tě štvou, sepni si je na šešulce hlavy skřipcem, nebo si udělej drdol. Divila by ses, jak to může pomoct.]
Pěkná procházka, vyvětrání pejska... Zajdi prostě na vzduch!

8. Domácí lázně

Ne, nemusíš si kupovat vanu s čokoládou, ani si zaplatit týdenní pobyt někde... Bůh ví kde! Stačí si třeba jednou týdně dát pořádnou vanu, bublinky, vůně, svíčky, nádherné uvolnění. Ale pozor, ať to nepřeženeš a moc se ti nevysuší pokožka! (Pokud ano, doporučuji použít Balea krém na tělo)
A sprcha? Nemusí být ani tak dlouhá, mně samotnou nebaví stát pod vodou hodinu a dívat se, jak mi to padá na hlavu. To už bych se nudila i já - Holka, která ve vaně vydrží i dvě, tři hodinky. Samozřejmě, když má čas...
Řekla bych, že jednou ze zásad je nepřetěžovat se. Nejdříve si trochu odlehčit náladu, potom se pustit do náročnějších věcí, hlavně se nestresovat a dělat to, co se má. Né na to kadit - doslova.
Televize počká, existují DVDéčka, nahrávání a znáte i další vychytávky, jako stahování filmů, což se pak hodí i do dalšího relaxu.
Kamarádi na facebooku na vás počkají, nebojte, oni nikam neutečou. Pravděpodobně si na vás už za 3 roky ani nevzdechnou a vy si budete zbytečně vyčítat: Že já jsem se radši neučila....

A teď pár menších rad...

No víte, mám tady toho víc, ale to by byl ten článek moc dlouhý, proto napíšu jen takové dvě, které mi pomáhají asi nejvíc.
1. #100HappyDayChallenge.
Určitě to většina z vás zná. A věděli jste o tom, že to vlastně nikam na internet vyvěšovat nemusíte? Stačí si to psát do nějakého volného sešitu, bločku, nebo co já vím, prostě papír. Já si to píšu asi dva týdny a povím vám - když si to tak pročítám, uvědomuji si, že zase tak špatný život nemám. Cítím se uvolněněji, docház mi, že i drobnosti mi dokáží pozvednout celý den.
Když mi přijde dopis, když dostanu dobrou známku, když se někdo ve škole zeptá, jak se vlastně mám, když mě pochválí učitelka, když se někdo na mně usměje... A další podobné kravinky.
Doporučuji vyzkoušet. :)

2. Musíme si všeho vážit.
Jestli jste tedy z rodiny, jako jsem já. Musím si totiž vážit všeho, co dostanu. Je mi tomu tak učeno už od malinka a upřímně nechápu holky, které se vztekají kvůli tomu, že dostaly černý notebook a ne růžový, že to kolo mělo jiná řídítka, že mají šedé prostěradlo a ne bílé - a další prkotinky. Nezlobte se na mě, ale tohle... To teda ne.
Když vidím, jak moje kamarádka ve škole mlátí s telefonem o lavici a vzteká se, mám chuť jí seřvat a dát jí facku - Jasně, že to neudělám. Ona nebude mít mobil, ne já. Mě když spadne telefon, hned mám strach, jestli se mi něco nestalo. Střežím ho jako oko v hlavě. Stačí mi ztratit klíče a už se bojím, heh. O:)
Važte si toho, co máte. Jednou to můžete ze dne na den ztratit...


Tak nějak doufám, že jsem vám snad pomohla. Asi ani ne, no chtěla jsem to napsat. Chystám v hlavě ještě jeden podobný článek, tak napište, jestli ho mám vůbec vydat, nebo jestli vás tohle nudí, jo?
Miluju vás.
A teď už dobrou noc!
 

2 people judged this article.

Poll

SČÍTÁNÍ LIDU! :D Klikni! :O

Klik. :3

Comments

1 silluety silluety | Web | 13. april 2014 at 10:12 | React

:DD spánek :D můžu chodit spat v devět hodin večer (chodím tak) a je to úplně stejný jako v jednu hodinu ráno :D fakt tohle nechápu. Nejlepší je abych nešla spat vůbec :D
Asi začnu stávat brzo abych tohleto všechno stihla :D Ale na obrázku to vypadá krásně :33
Náhodou, matematika je luxusní předmět! Miluju matiku:33 Vlastně to začalo od třetí třídy. Byla jsem nejlepší z ročníku na násobilku a celou školou se ta násobilka prolíná (až na rovnice a hranoli. Rovnice jsem už tak nějak pochopila ale ty hranoli vůbec x_x).. prostě super předmět :3
Všechno se lechce řekne, ale hůř dělá že? :D Určitě to vyzkouším :) Bohužel někdy nemám moc času na tohle všechno (skoro pořád až na víkendy :D trošku jsou volnější :D). Určitě něco z toho zkusím. Hudbu mám taky pořád :D No každopádně je to moc hezkej článek. Je super jak se ten tvůj blog mění a ty s ním :)

2 ♡ HeLLo ♡ ♡ HeLLo ♡ | Web | 13. april 2014 at 11:06 | React

dokonale jsi napsala ten úvod! :) a neboj nebylo to jak od psychologa :D, ale měla jsi moc dobrý nápad na článek a taky jsi ho dobře napsala! :) když jsem si to tak četla, tak jsem se vším souhlasila, jen na chvíli jsem se pozastavila u učení, ale když jsem se nad tím zamyslela, tak máš vlastně pravdu! :) a ten 100HappyDayChallenge neznám ://, v čem to vlastně zpočívá? pochopila jsem, že se to někam zapisuje a je jedno kam.. ale co si vlastně píšu? :o co mi ten den udělalo radost? vím asi jsem nechápavá :D, ale tak... :D

3 Limonáda . • Blowme.blog.cz Limonáda . • Blowme.blog.cz | Web | 13. april 2014 at 13:04 | React

Super, tak já si tě jdu taky přidat :)Jinak super článek, já si třeba udělám pěknej den tím, že si pustím oblíbený seriál a udělám si sýrovej popcorn ! :) Nejvíc ! :D

4 Smilee Smilee | Web | 13. april 2014 at 13:17 | React

Ten článek je pravdivý a dokonale napsaný.
Heh.... spánek... tenhle týden jsem zjistila, že ho potřebuji doopravdy hodně. Nechápu jak někdo dokáže chodit spát někdy ve tři nebo třeba vůbec nejít spát. Mně to stačilo týden a v sobotu jsem málem usnula ve stoje! :DD
Snídaně.... další můj problém :D Asi začnu vstávat dřív, abych tohle stihla. Už teď se mi zdá, že vstávám moc brzo, ale mohla bych to někdy zkusit :D :D
Učení? .... Huh.... kdy naposledy jsem se pořádně učila? Na základce mi stačilo dávat o hodině pozor a měla jsem samé jedničky, ale teď? No, tak nějak už to není... jenom se přinutit učit se! :D
Jinak ta challenge je zajímavá.... já zase dělám, že si každý den do deníčku zapíšu 7 věcí, kterých si vážím a zjistila jsem, že toho je doopravdy hodně :D
Tenhle článek je hezky napsaný a zjistila jsem, že plno věcí nedodržuji... no, měla bych to napravit :D :D

5 Dominique(Domča) Dominique(Domča) | Email | Web | 13. april 2014 at 13:28 | React

No tak, abych pravdu řekla... tenhle článek mě docela "probral" :D
Já přijdu ze školy, koukám na TV vyrabuju ledničku a do 7 hodin nic nedělám :D jsem jen na FB a myslím i, že je čas na změnu!
Díky :-D

6 Peťul Peťul | Web | 13. april 2014 at 13:49 | React

Tady ty rady, co jsi tu vypsala, taky praktikuji. Jsou to skvělé rady. Sice miluji společnost, ale třeba ráda si sednu někam do kouta a pustím si muziku. To se člověk naladí zase na jinou vlnu. Učení sice nesnáším, ale ten pocit, když dostanu dobrou známku je k nezaplacení :)

7 Shary. Shary. | Web | 13. april 2014 at 19:42 | React

Praktikuji 99% z toho, co jsi vypsala ;D a takové články mám nejradši :P :)
a podobný článek, který chystáš v hlavě, sem určitě dej! :D :) a bod č. 7 ..ehmm :D plánuju zajít "na vzduch" už pěkně dlouho -__- sakra! :D

8 Ronnie Sparks Ronnie Sparks | Email | Web | 14. april 2014 at 10:26 | React

Pěkný článek. Čas jen pro sebe, no toho mám těď opravdu hodně a už mě to moc nebaví :-D

9 Luss^^ Luss^^ | Web | 14. april 2014 at 15:42 | React

Měla bych se věnovat bodu číslo 4 :D Tvůj článek mě ale pozitivně nakopnul nejen do učení ale i se usmát :) Fakt diky.

10 Lucy Lucy | 14. april 2014 at 15:58 | React

Je to zajímavý článek a hezky sepsaný. A úplně souhlasím s tím posledním Musíme si všeho vážit. :)

11 LinDa LinDa | Web | 14. april 2014 at 16:51 | React

Ak naozaj chystáš v hlave podobný článok, určite ho zverejni :D Rada si ho prečítam.
Takéto články ma všeobecne bavia, hlavne od teba :D
Myslím, že pre mňa je dôležitá ku šťastiu hudba, kamaráti, šport a hlavne ten spánok. V poslednej dobe spím len 6 hodín čo je málo :( A určite by som to mala zmeniť.
Inak, krásne si to všetko popísala :D

12 Sebian Sebian | Web | 14. april 2014 at 17:46 | React

To je skvělý článek :) Doufám, že mi některá z těch rad pomůže :D
Napsala jsi to celý tak chytlavě, že bych četla dál a dál :) S tím učením bych měla něco udělat, to samý s tím sportem nebo třeba procházkou. Patřím mezi ty lidi, co přijdou domu, zkouknou jeden díl seriálu a pak se jenom poflakujou a najednou je 9 večer. Štve mě to -_-
O tom #100HappyDayChallenge jsem ještě neslyšela, ale hned to jdu googlovat :)

13 Sebian Sebian | Web | 14. april 2014 at 22:57 | React

Btw. odkud že jsi? :) Já jsem si všimla, že jsi v jednom článku psala o Milevsku, tam jsem dřív jezdila za jedním klukem, tak mě to tak trklo do očí ^^ :D

14 Saruu. Saruu. | Email | Web | 15. april 2014 at 20:56 | React

ahoj, jsem zpátky, odpozastavuju . :) PS: Děkuju no, teď si tu písničku budu zpívat další dva týdny... :P (You are my treasure... :DDD)

15 Domí* :) Domí* :) | Web | 15. april 2014 at 22:14 | React

Tvoje články se opravdu hodně dobře čtou :3

16 C. C. | Web | 16. april 2014 at 17:43 | React

Super článok :) Pre mňa je to jednoznačne možnosť číslo 3. Sama by som sa asi unudila na smrť.. :D

17 Monii. Monii. | Web | 16. april 2014 at 20:04 | React

Krásný článek. Máš úžasný blog a přijdeš mi strašně sympatická.
Nemohly bychom se spřátelit? :) Kdyžtak se ozvi :)

18 Lena Lena | Web | 16. april 2014 at 20:20 | React

Jo, všechno je to tak krásně napsané a věřím tomu, že když se to dodržuje, tak to tak krásný i je :) Jenže když děláš všechno přesně naopak a ještě se divíš tomu, že je všechno na nic, to je teprve blbý -_- :D

19 Dennie' Dennie' | Email | Web | 16. april 2014 at 22:54 | React

Boží článek!

20 Katuš :* Katuš :* | Web | 17. april 2014 at 9:02 | React

Krásný článek :) Spousty věcí z článku už jsem taky "praktikovala" a pomáhají mi :)
Jinak #100HappyDays už praktikuji...osobně to dávám a i jsem to začala "praktikovat" díky Instagramu, ale aji si to píšu a zachovávám krásné vzpomínky na papíře :)

21 infinitesilence infinitesilence | Email | Web | 17. april 2014 at 11:16 | React

Tenhle článek je fantastický ♥ Je opravdu k zamyšlení, nejlepší je podle mě bod 4, jak píšeš Učení je matka příroda :)V mnoha názorech s tebou naprosto souhlasím. Opravdu povedený článek :)

22 Misha Misha | Web | 17. april 2014 at 13:08 | React

Ten článek je fakt skvělej!:)
Se vším souhlasím. Základ je určitě ten spánek a hlavně pozitivní myšlení.! :)
Krásně jsi to napsala a je vidět že to máš v hlavě v pořádku. Že si vážíš všeho, to je správný a měl by to tak mít každej:))

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
About Smile| Co jsem?| Bláznivá a neuvěřitelně spontánní modrooká bruneta, milující sledování mraků a noční oblohy v každém ročním období. Plná protikladů, potetovaná, s láskou k nastřelování naušnic, s piercingem. Milovnice hlasité metalové hudby, fotek, zvířat, mlhy a kouře, cestování, poznávání nových lidí, sluchátek... Ráda pomáhám, píšu úvahy, nutím lidi upřednostňovat pocit štěstí, ráda čtu a riskuju, miluju adrenalin. Jsem cílevědomá, nevadí mi jít proti davu, být jiná.

Oblíbené... Biografické a psychologické hororové knihy, filmy s tématem sexu, drog a horory, rocková a metalová hudba.
Hudba: Marilyn Manson, Asking Alexandria, Korn, Billy Talent, Bring me the horizon, ACDC, Řezník, Blink 182, Sum 41, D.R.U.G.S., Green Day, Helloween, Metallica, Linkin Park, Hollywood Undead, Nirvana, Skillet, The Offspring, Slipknot, Sodoma Gomora, The Pretty Reckless, Sleeping with Sirens, The Fray, Pipes and Pints, Pink Floyd, Bon Jovi, P.O.D., My Chemical Romance, 30 seconds to mars, Black veil brides, Foo Fighters, System of a down, Five finger death punch, Bullet for my valentine...

Hosting: ©Blog.cz | ©smile-la.blog.cz| Nekopíruj, nebo tě sní kanibal.|I love my visitors, thank you.