July 2014

My favourite youtubers [Exkluzivní rozhovor s BE(YOU)FU a Gabrielle Hecl!]

29. july 2014 at 12:34 Youtube
Je na čase udělat článek i z trochu jiné škatulky.
Moji oblíbení Youtubers. Myslím - vlastně ne, jsem si téměř jistá, že většina z vás typ tohohle článku pozná už jen podle názvu, natož podle prvních řádek.
Na Youtube scéně je mnoho a mnoho dívek - a často i chlapců, kteří se snaží udělat dojem jejich videem, ať už je to TAG, VLOG, nebo jen obyčejné názorové video. Dívky většinou točí o jejich šatníku a typických dívčích věcech, chlapci se naopak snaží být vtipní a udělat dojem "svým smyslem pro humor". O tom, že na Youtube se to poslední dobou přemnožilo novými Youtubers (tedy lidmi, kteří točí videa a sdílí je) není ani pochyb.

Já na Youtube miluju hned několik - převážně - dívek, které pravidelně natáčí videa, ráda je sleduju. Často se zasměju a nebo zamyslím nad tím, co ve videu říkají. Poslední dobou raději sleduji české youtubers, jedné Americké se ale doopravdy neubráním.
Pojďme na to!

My holiday morning!

22. july 2014 at 15:07 Youtube
Ne vždy mám chuť psát články a také jsem si říkala, že bych blog mohla zase trochu obohatit. Moje poslední video je staré asi tři měsíce a je to prkotina, kydala jsem si na hlavu jogurt, protože jsem byla nominována. Jak jinak jsem mohla? Vlastně, popravdě řečeno, byla to docela sranda.
Ale to by stačilo, ať už se dostanu k tomu, o čem chci mluvit. Musím říct, že se příšerně nudím. Nedávno mně napadlo, že bych mohla natočit nějaké video, jenže jsem nevěděla jaké. A pak jsem se na chatě opět nudila, nuda přešla k přemýšlení a vymýšlení všeho možného.
Natočila jsem video o mém letním ránu. Není to nějaká obrovská věc a prosím vás, hlavně si na to moc nezvykejte, protože já nejsem žádná profistřihačka videí. Bavilo mně to natáčet, neříkám, že někdy zase nebude video, třeba bude nějaký vlog, nebo co já vím, ale nebude to třeba každý týden.
Tak jo.
Když už píši článek, chtěla bych ještě oznámit, že ten příští se bude také týkat Youtube, ale ne v ohledu nahrávání videa. Nechte se překvapit.

Edit 23.7.'14 -

ten nepořádek tam byl, jakože si ho jdu uklidit, ne že uteču pryč. :)

Co děláte ráno vy?

Everything's wrong.

19. july 2014 at 13:08 Summer 2014!
Přála bych si, aby byl svět továrna na splněná přání a všechny sny se plnily. Aby to bylo jednoduché a přitom nádherné. No jistě, to by si přál každý.


What's in my summer backpack?!

15. july 2014 at 18:28 Summer 2014!
Co obvykle nosíme v batohu či kabelce je jen na nás. Dáváme si tam ty nejpodstatnější věci, u kterých předpokádáme, že je přes den budeme potřebovat. Když vyrážíme na nějakou delší trasu, většinou volíme větší tašku - já ovšem batoh nosím vždy a všude. Případně si beru větší kabelku.
Dnes jsem se ale rozhodla vám ukázat, co nosím ve svém batohu. Nebude to ale o tom, co tam nosím normálně, byl by to článek plný učebnic a školních pomůcek. Ukáži vám, co nosím ve svém letním batohu.


Rainy days.

8. july 2014 at 23:13 Thinkin' about...

Miluji deštivé dny, vy ne?
Jsou osvěžující, uvolňující... Lehké dešťové kapky se roztříští na trvdším povrchu v podobě cákance, pokud nedopadnou do vody a nevsáknou se jako její nová část. Dešťová voda je tak svěží, ledová a osvěžující. Procházky v dešti jsou jako stvořené na přemýšlení o problémech i veselých plánech, například na víkend nebo na prázdniny přes letní dny. Ačkoliv v létě by je moc lidí nevítalo, mají mnoho výhod! Vsadila bych se, že jste na některé z nich už přišli. Přesto se pokusím jich několik znovu ukázat, rozhodla jsem se to ztvárnit trochu netypicky.

Dívka odsunula dřevěnou těžkou židli z dubového dřeva od mahagonového stolu a posadila se na ni. Poté na stůl položila svůj deník - řádkovaná kniha do poloviny popsaná, se vzorem květin kombinovaných se starorůžovou barvou na deskách. Když s menší námahou přisunula židli ke stolu, kde obvykle psávala dopisy svým přátelům z dálky, tentokrát si vzala obyčejnou tužku a na další volné stránce začala malovat květiny. V hlavě se jí psaly řádky, které byly následně vepsány do deníku. Za okny padal lehký letní déšť, posadila se proto k otevřenému oknu a začala nasávat čistý, svěží ledový vzduch. Vyvolalo to v ní tolik vzpomínek na Alpy... Ze vzpomínání ji vyrušilo vytrvalé vyzvánění mobilu, ležícího na posteli.
"Ano?.. Ale jistě, ráda!... Obléknu se... Jo, počkám... Zatím!" Zajásala a vyběhla k šatníku. Vytáhla z rohu skříně gumovky pastelově modré barvy a jarní bundičku. Oblékla se a vyčkávala u dveří. Jakmile se ozval zvonek, vyrazila ven s kamarádkou běhat v loužích a nesmrtelně se smát.
Když se vrátila po dvou hodinách domů zcela promočená, vlezla si do teplé sprchy, umyla si hlavu a poté si v teplém županu uvařila ovocný čaj s jednou kostkou cukru. Do ruky vzala knihu z nočního stolku a začetla se do příběhu tak, jako by byla hlavní hrdinkou a všechno cítila na vlastní kůži.

Co z toho vyplývá? Deštivé dny nemusí být plné únavy a spánku, odpočinku, ale i zábavy. Kromě toho můžeme jít nakupovat nebo být s přáteli v pokoji. A kdyby někdo chtěl jít mermo-mocí ven, existují přece deštníky! Trochu té vody nám nic přece jen neudělá...

Jestli vám deštivé dny přesto vadí a raději si potrpíte na sledování deštivých kapek, jenž rychle padají k zemi z šedého zatemnělého nebe, jestli raději posloucháte šum deště, řeknu vám jediné - pršet nebude věčně. Doufejme.

Tak schválně, kolik jste vypozorovali v mini povídce věcí, co všechno dívka dělala? Vypište to! :P

Haul - France [Monako - Monte Carlo, Eze, Nice, St. Paul de Vence, Grasse, Saint Tropez, Cassis, Marseille, Aix en Provence, Cannes.] 2014

4. july 2014 at 16:54 Travel ✈️
Protože jsem slibovala, že přidám článek s fotkami z Francie - který přidám, zjistila jsem, že psaní takovéhlo článku a nahrávání fotek dá trochu více práce. Zmapovat si všechno, kde jsme byli, přiřadit vzpomínky, které už nikdy nesmažu z paměti, leda by mne zastihla nějaká hrozná nemoc nebo poranění mozku - ale nic nepřivolávejme při mé šikovnosti - zjistila jsem také, že to dá zabrat časově. Proto jsem se rozhodla nejdříve přihodit takový lehčí a kratší článek. Haul.
V Haul článku nebo videu ukazujete věci, které jste si koupili většinou někde jinde, než tam, kde bydlíte. V mém případě to bude Francie.

Dlouho jsem se rozhodovala, jestli natočit krátké video, nebo napsat článek, jak je ostatně mým zvykem. Zkoušela jsem natočit video, ale před kamerou jsem zjevně dost nervózní a obraz nebyl v půl deváté večer nic moc - spíše osvětlení, jenže dnes už bych to nestihla natočit a sestříhat. Proto jsem se rozhodla pro článek, který je pro mně stejně mnohem pohodlnější.
Všechny fotky jsou v následujícím článku moje, kopíráka si osobně najdu a pověsím za vlasy do průvanu!

Plans for summer '14

1. july 2014 at 12:33 Summer 2014!


Popravdě jsem si nejdříve myslela, že tyhle prázdniny dopadnou podobně jako všechny předešlé - sezení doma u počítače, občasná zajížďka na kolech na chatu, nebo nudění se. OMYL. Tyhle prázdniny budou ty nejlepší, protože teď nejsem vlastně na žádné škole. Vyšla jsem ze základky a čeká mě střední, tudíž jsem nezávislá, nemusím se zrovna učit a nemusím si lámat hlavu s tím, jak se uvítám první den s ostatními, protože na tom stejně nesejde - prostě si řeknu s novými lidmi ALOHA (zajděte k Lindě na blog a zjistěte, co všechno slovo aloha znamená!) a nějak se to vykloubí, jen to bude taková ta praktická nervozita z toho, jestli si padneme do oka a taky co si vzít na sebe - to teprve vymyslím, věřte mi.

Jde také o to, že bych si ráda shromáždila plány a takové ty dreams, co bych ráda udělala o prázdninách - v létě. Léto je úplný zázrak, když není tak hrozné počasí, jaké je právě teď, jenže co naděláme? Přizpůsobíme se!


1. Sport - Rozhodně neplánuji sedět doma na zadku. Typická pro mě je vyjížďka na kolech k nám na chatu, plavání koleček v rybníku a vrácení se sportovní trasou zpět. Večer si ještě jít zabruslit a nebo zaběhat - toť být můj sportovní den, který si dělám dost často, když mám čas = léto.

2. Traveling - Žádné dřepění v autobusu, abych se po 20-ti hodinách cesty dostala do Tramtárie opravdu ne, já to beru s kamarády jinak. Pěkně bágl na záda, hups na kolo a jedem! Potom tu samozřejmě je ještě ten druhý způsob - cestování do zahraničí. Mezi moje sny pochopitelně patří i procestování všech koutů Země, sny se plní a já si můžu začít připichovat špendlíky na mapu světa pro označení měst, kde jsem byla, no ne?

3. Lazy days - Ty dny, kdy jdete ven ráno, vezmete si z kasičky stovku a vrátíte se až večer, padnete do postele a druhý den nanovo. Nejlepší je jít s kamarády někam ven, sednout si v parku, na louce... Tyhle dny jsou nejlepší v tom, že jste naprosto FREE.

4. Dokumentace! - Zní to vtipně, ale myslím tím focení a točení všeho. Večer se to šoupne do počítače, z foťáku/mobilu smaže, vzpomínky máte na celý život a druhý den se fotí znovu. I mým snem je mít polepené zdi fotkami - proto jsem si jich také včera nechala na foto papír vytisknout asi 70.

5. Pátá věc je poslední, aby to nebylo moc rozsáhlé - Schůzky s kamarády ze základky. Vezmu to tak nějak informačně, ať chápete - na rozlučáku se třídou jsem nebyla, zrovna jsem ležela na pláži ve Francii, právě proto mám ráda ty dny, kdy napíši do třídní skupiny na facebooku, jestli by se nechtěli sejít a pak se nás třeba 13 sejde v parku. Rozložíme deky a vybalíme ovoce a pití, smějeme se a vykládáme si vtipy, zážitky z prázdnin a pod. Většinou jsme to dělali se třídou poslední týden prázdnin - tedy v srpnu, protože bylo hezky, v noci byly vidět hvězdy a už jsme měly všichni čas a všechno zažito, ani letos nás to, doufám, nemine. A aby nás to neminulo doopravdy, rozhodla jsem se takovou schůzku uspořádat, takže - než abych řekla, že mám o starost navíc, mám o plán a zážitek navíc. Stavím se k tomu tak trochu jinak. A těším se - to je přece to nejhlavnější, ne?


Jistě, že si přeji ochutnat všechny druhy zmrzliny, přespat na chatě s kamarády a nebýt ani jeden den unuděna k smrti. Taky si trochu počíst, ležet si v mojí nové houpací síti na chatě s časopisem a drinkem nebo knihou a užívat si volna, ale chápete, to jsou nepodstatné drobnosti, které nemá cenu sem psát, protože si je pravděpodobně přeje většina z nás.


Gif OCEAN od Jindru.
Koukněte se i do tohoto článku a napište, co byste chtěli.
Fotky nebo video?

Jaké plány máte vy? Jedete na dovolenou, nebo budete lenošit doma?

About Smile| Co jsem?| Bláznivá a neuvěřitelně spontánní modrooká bruneta, milující sledování mraků a noční oblohy v každém ročním období. Plná protikladů, potetovaná, s láskou k nastřelování naušnic, s piercingem. Milovnice hlasité metalové hudby, fotek, zvířat, mlhy a kouře, cestování, poznávání nových lidí, sluchátek... Ráda pomáhám, píšu úvahy, nutím lidi upřednostňovat pocit štěstí, ráda čtu a riskuju, miluju adrenalin. Jsem cílevědomá, nevadí mi jít proti davu, být jiná.

Oblíbené... Biografické a psychologické hororové knihy, filmy s tématem sexu, drog a horory, rocková a metalová hudba.
Hudba: Marilyn Manson, Asking Alexandria, Korn, Billy Talent, Bring me the horizon, ACDC, Řezník, Blink 182, Sum 41, D.R.U.G.S., Green Day, Helloween, Metallica, Linkin Park, Hollywood Undead, Nirvana, Skillet, The Offspring, Slipknot, Sodoma Gomora, The Pretty Reckless, Sleeping with Sirens, The Fray, Pipes and Pints, Pink Floyd, Bon Jovi, P.O.D., My Chemical Romance, 30 seconds to mars, Black veil brides, Foo Fighters, System of a down, Five finger death punch, Bullet for my valentine...

Hosting: ©Blog.cz | ©smile-la.blog.cz| Nekopíruj, nebo tě sní kanibal.|I love my visitors, thank you.