close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 

Haul - France [Monako - Monte Carlo, Eze, Nice, St. Paul de Vence, Grasse, Saint Tropez, Cassis, Marseille, Aix en Provence, Cannes.] 2014

4. july 2014 at 16:54 |  Travel ✈️
Protože jsem slibovala, že přidám článek s fotkami z Francie - který přidám, zjistila jsem, že psaní takovéhlo článku a nahrávání fotek dá trochu více práce. Zmapovat si všechno, kde jsme byli, přiřadit vzpomínky, které už nikdy nesmažu z paměti, leda by mne zastihla nějaká hrozná nemoc nebo poranění mozku - ale nic nepřivolávejme při mé šikovnosti - zjistila jsem také, že to dá zabrat časově. Proto jsem se rozhodla nejdříve přihodit takový lehčí a kratší článek. Haul.
V Haul článku nebo videu ukazujete věci, které jste si koupili většinou někde jinde, než tam, kde bydlíte. V mém případě to bude Francie.

Dlouho jsem se rozhodovala, jestli natočit krátké video, nebo napsat článek, jak je ostatně mým zvykem. Zkoušela jsem natočit video, ale před kamerou jsem zjevně dost nervózní a obraz nebyl v půl deváté večer nic moc - spíše osvětlení, jenže dnes už bych to nestihla natočit a sestříhat. Proto jsem se rozhodla pro článek, který je pro mně stejně mnohem pohodlnější.
Všechny fotky jsou v následujícím článku moje, kopíráka si osobně najdu a pověsím za vlasy do průvanu!


Než začnu předvádět na fotkách věci, které jsem si pořídila, měla bych vás obeznámit s tím, že oblečení tam na můj vkus bylo opravdu drahé. Tričko za 20Euro nebo šaty za 70 jsem opravdu mít nemusela, to jsem si říkala, že si za to raději nakoupím ovoce, které si následně sním na pláži a užiji si ho mnohem více, než tričko za šest stovek (v korunách).

Také jsem nakoupila asi tucet pohledů, je zřejmé, že jsme projeli opravdu hodně měst za poměrně krátkou dobu, v průměru tři města za den, takže jsme nemuseli ani spěchat, ani lenošit. Byly to pohodové dny. Přivezla jsem si i dvě magnetky, které vám snad ani ukazovat nemusím. A pohledy taktéž. To jen, abyste si nemysleli, že na suvenýry kašlu - nakoupila jsem si pro kamarády suvenýry, které jsem následně někde ztratila. Zjistila jsem to až doma a celý večer byla jako bouřka. Ukáži vám aspoň to, co jsem už měla zajištěné v kufru.
---

K cestování mi neodmyslitelně patří ARIZONA pití. Jsem si téměř jistá, že tenhle výborný zelený čaj znáte všichni, ale kdyby ne - základem každé lahve je zelený čaj, já jsem si koupila s medem. Je opravdu skvělý, pije se studený nebo vlažný, takže osvěží a na léto se hodí víc než dost. Arizonu jsem si koupila dvakrát, jedna stála asi 1.30 éček.


Byl to třetí den, kdy jsme navštívili město parfémů - Grasse. Zašli jsme do muzea parfémů a taktéž výrobny. Expresně jsme si mohli koupit parfémy nebo toaletní vody, které budou teprve v prodeji, klidně i o 100 Euro dražší.
omlouvám se, fotka není tak zaostřená, lahvička se hodně leskla

Galimard - Brindille. Je to parfém, žádná parfémovaná voda, toaletní voda nebo další ředěné věcičky. Tohle je 100% parfém, který si na sebe dáte ráno a večer ho cítíte ještě ve sprše - což jsem si vyzkoušela. Tenhle má květinovou vůni, která mi představovala babiččin vkus, takže byl pro ni. Měla jsem opravdu radost, že jí voní - jistě všichni víme, že parfém je na každé osobě cítit jinak. Babí si ho zasloužila víc než dost, tak nějak sponzorovala tuhle moji cestu.
Parfém je na letní sezónu.
Cena - 12 euroKoupila jsem sama sobě dáreček, přiznávám se. Parfém je o trochu menší než ten babiččin, proto stál 10 euro. Taktéž od Galimard...
Madam říkala, že je to zimní vůně. Voní trochu perníkem a čokoládou, prý je tam i maličko vanilky, kterou tam opravdu necítím, nejvýraznější je ten perník, vůně je přesto moc příjemná. Je to nejmenší balení, které se vyrábí, a protože jsou parfémy opravdu hodně cítit, tenhle je jen na dvě kapky denně - z každé strany krku jednu kapičku. Jistě, že jsem ho vyzkoušela - voní opravdu celý den, stačilo si přejet rukou po krku a přičichnout si k prstům, byl stále cítit.
Co bych to byla za cestovatelku, kdybych si ve Francii nekoupila mýdlo s levandulovou vůní? Řekněme si to upřímně - měla bych se stydět. Naštěstí nemusím, mýdla byla opravdu v každém obchodě, ať už šlo o pouhý supermarket, nebo drogerii.
Tmavě červené mýdlo je ze známé provensálské vesničky jménem St Paul de Vence, venička známých umělců 20. století. Voní jako třešně, vůně jsou opravdu silnější, není to žádný závan ani přelud. Horní, světle fialové mýdlo, je ze stejného obchodu, voní jako levandule - konečně ty roztomilé fialové kvítky. Jedno mýdlo stálo,... myslím 2.50 euro?
Dolní, světle růžové mýdlo na pravé straně, je z obchodu přímo v Marseille, kde byla vyrobena i předešlá dvě mýdla. Voní po růžích.
Dvě kulatá mýdla byla pro tetu. Mamce jsem v Grasse, přímo v té továrně na parfémy, koupila mýdlo ve zvětšeném tvaru citronu - vonělo opravdu úžasně a citronově. Bohužel už vám ho nevyfotím, mamka si ho už odnesla.Když jsme ve čtvrtek večer mířily s holkama ven, na chodbě jsme potakyl Lucku, v ruce držela nějaké šminky a Baby lip! Okamžitě jsem začala na celou chodbu šílet, kde to splašila, a ona řekla, že to mají normálně v supermarketu za kruháčem. POPLACH. Okamžitě se na našem pokoji rozlehla panika v podobě hledání peněženek a oblékání se. A to jsme akorát přišly z nákupu z toho samého obchodu.
Přihnaly jsme se tam jako velká voda, málem nás něco zajelo na parkovišti a celou cestu jsme si prozpěvovaly Miley - We can't stop.
A opravdu. Byla tam řada s kosmetikou a mezi regály jsem našla i tuhle skvělou řasenku, kterou jsem si chtěla koupit i tady u nás, ale když jsem ji tam viděla za nějakých 5 euro, říkala jsem si - Neblázni. Máš 70 euro a nevíš, co s nima. Zétra odjíždíš, přece ty prachy nepovezeš domu. A tak jsem si ji prostě vzala.
Kartáček má opravdu úžasný, je sice mnohem menší a kratší, než na které jsem zvyklá, ale řasy dělá jednodušše skvělé. Dodává objem a po několikátém natření je nádherně pordlouží a zároveň jim dokáže dodat pocit hustoty...
S balením i cenou jsem nad míru spokojená. Řasenka nijak nevoní, ale to mi vůbec nevadí.
Rozhodně ji doporučuji a možná na ni po nějakém čase udělám i recenzi.

foceno na hotelu

Přece vás už nemůžu trápit. Dál by to nešlo. Ano, byly tam. Uáá. Skoro jsem zešílela, když jsem je tam opravdu našla. Hnala jsem se kupředu a vybrala všechny, co tam byly - tedy, od každého jsem si vzala jeden, Lucce jsem koupila ještě ten žlutý, protože to na mě volala - jakože za to, že nám to řekla. Sice jsem pochopila, že si dělá srandu, ale byla pravda, že bez ní bych je neměla a stejně mi z celého zájezdu zbylo nějakých 12 euro, takže to bylo v pohodě.


Baby lips(y) jsou začnky Maybelline. Druhů je zřejmě nespočet, já jich mám 5 - ostatně všechny, co jsem tam našla.
Všeobecně - Baby lips je známý produkt na rty. Rty zvláční, hydratuje a některé baby lips i jemně barví. Každý je jedinečný svou barvou obalu, produktu i vůní.Žlutý BL je bezbarvý, voní po vanilce a podle obalu všeobecně pečuje o rty. Na rtech je příjemný a dodá jen jemný lesk.
Cena - 4.26 euro
Modrý BL je na hydrataci rtů. Podle všeho je opravdu skvěle hydratuje, sama mám problémy s opravdu hrozným praskáním rtů a pomáhá. Navíc voní jako svěží citrón, nemá štiplavou vůni, spíše příjemnou.
Cena - 4.26 euro


Růžový Baby lip se jmenuje PINK PUNCH, barví opravdu jen jemně. Na rtech vypadá zdravě narůžověle, voní po... popravdě nedokážu určit, podle čeho voní. Růžový punč, to se lehce řekne... Voní sladce, tu vůni znám... Nechce to někdo hádat?
Cena - 4.50 euroCherry me Baby lip. Opravdu úžasný. Na rtech pochytí trochu červenou barvu, je maličko výraznější a řekla bych, že se nehodí pro dívky, které mají nejsvětlejší odstín pleti. Díky jeho výraznosti se na potrhaných místech na rtech - například v roztrhlém koutku - uchytí barva a nevypadá to moc hezky. A vůně? Třešeň, ta je jasná.

 

2 people judged this article.

Poll

SČÍTÁNÍ LIDU! :D Klikni! :O

Klik. :3

Comments

1 Dominique Dominique | Email | Web | 5. july 2014 at 10:35 | React

Wow, pořídila jsi opravdu krásné věci :-) ;-)
Závist :D Určitě z nich byla velká radost :-) Můžu se zeptat, kde v ČR prodávájí baby lips ? ;-)

2 Monii. Monii. | Web | 5. july 2014 at 13:15 | React

Aww. Do Francie bych taky jela, je krásná.
Koupila sis pěkné věci. S těma baby lips si děláš srandu žejo?!  :D tak já jen dál budu koukat na krásné fotky baby lips... :DD

3 Míša Gřešková Míša Gřešková | Email | Web | 5. july 2014 at 16:18 | React

Och Francie! Už několik let sním o výletu do Paříže.
I přes to, že jsem tam nikdy nebyla, nemůžu si pomoct, ale Francie (Paříž) je podle mě úžasná. Paříž město, lásky a světel.
Já bych si ale asi radši koupila nějaký pěkný kus oblečení a trošku víc zaivestovala než třeba, abych si koupila BabyLips. Jeden mám doma, a nejsem z něj odkopaná tolik jako všichni ostatní.

4 Lucy Lucy | Web | 5. july 2014 at 16:22 | React

Tady jde vidět, že sis to celé užila. Závidím ti:)
Nechceš mi jeden Baby Lips poslat? :D

5 *Nicole *Nicole | Web | 5. july 2014 at 18:56 | React

Jééj, ve Francii jsem byla taky-naprosto božíí, taky jsem si dovezla baby-lips.:-))
Ale já mám jen dva:-))
-tu řasenku great lash, má kamarádka a je totálně bomba, asi si ju skočím koupit.:-)
-arizona - mnamkaa.:DD
-> jinak se klidne muze sprátelit, už si te zapisu :-)

6 Sabí Sabí | Web | 5. july 2014 at 22:51 | React

✖ wowwwwww. závist!
✖ taky bych chtěla baby lips:((( uuuu
✖ nádherné věci sis koupila
✖ jooo a řasenku bych tež ted nějakou potřebovala:D

7 infinitesilence infinitesilence | Email | Web | 6. july 2014 at 12:50 | React

Pěkně užité prázdniny :) Úplně ti závidím, a ty balzámy I love it! :D Ten Cherry bych chtěla :)

8 Smilee Smilee | Web | 6. july 2014 at 16:13 | React

Fakt krásné věci :D Určitě sis to tam nehorázně užila. :D
Chtěla bych tam jet znovu. Jednou jsem tam byla se třídou na výměnném pobytu, takže jsem zase neměla tolik času na nakupování a objíždění měst :DD Takže kvůli tomu bych se tam chtěla vrátit :33
Awww.... závidím ti ty balzámy :333

9 Ilyya Lay Ilyya Lay | Web | 6. july 2014 at 17:31 | React

pěkný věci, ty baby lips musí hezky vonět:))

10 Nell Nell | Web | 6. july 2014 at 18:28 | React

Nechceš mi Jeden BBlips podarovať? :D

11 LinDa☮ LinDa☮ | Web | 6. july 2014 at 20:06 | React

Nádherný Haul. Ale tak trochu som čakala že si tam kúpiš viac vecí. No nevadí, toto úplne stačí a najhlavnejšie sú tie zážitky :D
Baby lips by som tiež chcela. Síce nie nejak nevyhnutne, ale keby som ho uvidela v obchode, určite by som si jeden zobrala. A ty máš všetky, si maniak :D :D
A tie voňavky... tých by som brala určite viac. A keď ešte píšeš že sú to tie kvalitné, ktoré vydržia a do večera. Ach jaj :3

PS: ďakujem za kráásny komentár, pochvalu designu, trička a za všetko. I love you <3

12 Monii. Monii. | Web | 7. july 2014 at 10:53 | React

K Affs - vůbec nevím, proč tě tam nemám. Asi jsem tě omylem smazala (?) :/ Znovu si tě tam zapíšu... a teď koukám k tobě a ty mě tam taky nemáš? :D Jsem se v tom trochu ztratila. Ale řekla bych, že Affs jsme... A pokud ne, tak bych ráda :D

13 Sodomagor. Sodomagor. | Web | 7. july 2014 at 10:53 | React

Hezky sis to užila, nehorázně ti závidím.
Bombové fotky :). A ty Babylips jsou super, hned bych ti jeden vzala:DD

14 C. C. | Web | 7. july 2014 at 11:31 | React

Neskutočne ti závidím! (ale v dobrom) Vidno, že si si to poriadne užila a zažila poriadne veľa skvelých zážitkov! :)
Arizona je pre mňa jedno z najlepších pití :3 Tento s medom je asi najlepší.
Baby lips ♥ Sa máš!! :D

15 Luss^^ Luss^^ | Web | 7. july 2014 at 11:36 | React

Bože ty se máš. Strašně moc ti zavidím,muselo to být neskutečně skvělý.
Fotky super,Babylips vypadají skvěle. :3

16 Denisa Vargová - 16 let Denisa Vargová - 16 let | Web | 7. july 2014 at 13:11 | React

Koukám, že sis to tam pořádně užila a ty baby lipsy bych chtěla taky :) jinak co se týče voňavek, tak mám jednu kterou mi dala kamarádka na narozeniny a jinou nepoužívám :D takže s tím bys u mě asi nepochodila no :D a řasy si maluju jen výjimečně :D jinak je dobře, že si na babičku nezapomněla a co se týče té ceny těch hader, tak jsme ve Francii byla taky a ty ceny jsou katastrofální. krásný dlouhý svetr v HM za 50 éček a přešla mě chuť na nákupy :D dovezla jsme si jen jeden svetřík za 10 éček a to jsem se ještě překonala no :D pěkný haul jinak :)

17 Inny Emilly Inny Emilly | Web | 7. july 2014 at 14:06 | React

ráda s tebou spřátelím :)

18 Tereza. Tereza. | Web | 8. july 2014 at 17:56 | React

Do Francie bych se jednou podívat chtěla, takže závidím! :)
BabyLipsy doma mám (teda mám jen dva) a jsou fajn :).

19 Sally Sally | Web | 8. july 2014 at 21:22 | React

Tu řasenku jsem taky kdysi používala.Ty baby lips ti závidím. Já mám jenom 2 :( :D
Jinak ptala ses na knihu Hledání Aljašky. Jen chci říct, že je naprosto úžasná. Pokud se ti líbila kniha Hvězdy nám nepřály, Aljaška se ti bude taky určitě líbit :)

20 Verronie Verronie | Email | Web | 13. july 2014 at 18:37 | React

Z té Arrizony jsou teď všichni uplně mimo:D nechápu proč:D je to jen zelený čaj:P u nás to prodávají v Tescu 4 příchutě za 35Kč. A ty BabyLipsy teda nemám, ale moc bych chtěla eos balzám.

21 Laleh Maro Laleh Maro | Email | Web | 15. july 2014 at 14:51 | React

Ja som si dosť dávno kupovala Arizonu, tiež stála asi 1,50 a nemyslím si, že je niečím natoľko výnimočná, aby som za jednu flašu vyhadzovala toľké peniaze. :-)
A tie Baby lips som vždy chcela vyskúšať aj ja. :-)

22 Kačka (osobnivesmir.blog.cz) Kačka (osobnivesmir.blog.cz) | Web | 15. july 2014 at 16:14 | React

Já nikdy Arizonu neměla. Nechápu tuto mánii.

23 crazy-kacc crazy-kacc | Web | 21. july 2014 at 23:53 | React

Arizona se prodává v tescu normalne a tahle ma nejhezci obal, ale moc mi nechutnala.. chutnala mi broskev :3
Jinak byla jsem v nice, monacu, st. Tropez a bozi:3333 nekdy tam chci zase :3

24 Lucka Lucka | 1. august 2014 at 14:43 | React

Peťo, ještě jednou ti děkuji za Baby lips :) když jsem ten článek dočetla, říkám si; Péťa mi ho koupila a já zas nevím, kde je. sehnu se pod postel a on tam na mě kouká <3  takže opravdu moc děkuju :*

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
About Smile| Co jsem?| Bláznivá a neuvěřitelně spontánní modrooká bruneta, milující sledování mraků a noční oblohy v každém ročním období. Plná protikladů, potetovaná, s láskou k nastřelování naušnic, s piercingem. Milovnice hlasité metalové hudby, fotek, zvířat, mlhy a kouře, cestování, poznávání nových lidí, sluchátek... Ráda pomáhám, píšu úvahy, nutím lidi upřednostňovat pocit štěstí, ráda čtu a riskuju, miluju adrenalin. Jsem cílevědomá, nevadí mi jít proti davu, být jiná.

Oblíbené... Biografické a psychologické hororové knihy, filmy s tématem sexu, drog a horory, rocková a metalová hudba.
Hudba: Marilyn Manson, Asking Alexandria, Korn, Billy Talent, Bring me the horizon, ACDC, Řezník, Blink 182, Sum 41, D.R.U.G.S., Green Day, Helloween, Metallica, Linkin Park, Hollywood Undead, Nirvana, Skillet, The Offspring, Slipknot, Sodoma Gomora, The Pretty Reckless, Sleeping with Sirens, The Fray, Pipes and Pints, Pink Floyd, Bon Jovi, P.O.D., My Chemical Romance, 30 seconds to mars, Black veil brides, Foo Fighters, System of a down, Five finger death punch, Bullet for my valentine...

Hosting: ©Blog.cz | ©smile-la.blog.cz| Nekopíruj, nebo tě sní kanibal.|I love my visitors, thank you.