December 2014

Vánoční chill

17. december 2014 at 11:33 Thinkin' about...
weheartit

Na jedné straně tváře cítím teplo, na druhé zimu. Na jednu stranu mi svítí příjemné prosincové slunce, na druhou stranu mi fouká vítr. Jen tak jsem si seděla v okně, pod sebou polštář a na sobě deku. V ruce můj oblíbený, vánoční, červený a hlavě obrovský hrníček (spíš hrnec) s čajem. Skočice, jablko. Miluju čaj. V pokoji už mi hoří nově nakoupené svíčky s vůní vanilky, tak doufám, že mi nic nechytne. U postele mi svítí světýlka. Všude kolem mě se válí vánoční pohlednice s nadepsanými adresami, červené, zlaté a bílé stužky, odstřižky z balícího papíru s potiskem sobů a pokoj mi voní skořicí a vanilkou. Vánoce. Přesně za týden jsou Vánoce a Smile co? Má asi pět dárků a v pokoji nepořádek jako v tanku, jako kdyby chtěla obdarovat polovinu města.
Tak asi tak to vypadá u mně. Jak u vás?

Včera jsem zašla s kamarádkou do města nakupovat vánoční dárky. Daly jsme si horkou čokoládu se šlehačkou a lentilakmi. Musím ale říct, že ten spěch lidí a jejich přeplněných tašek s dárky, byl cítit už sto metrů od centra. Proč z toho dělají takový povyk? Několik mých kamarádů má dárky už dávno nakoupené, zabalené, čekající ve skříni na barevná světla vánočního stromku a na to, až bude papír roztrhán a dárek objeven.
Listopadová depka už přešla, teď tu máme tzv. Depku Vánoční. Většina lidí nic nestíhá. Napéct cukroví, provést předvánoční úklid, nakoupit dárky, pořídit vánoční stromek za co nejlepší cenu, k tomu stíhat chodit do práce nebo do školy, udržovat si své koníčky a pokusit se zapomenout na to, že už jen týden a celá rodina si zasedne k jednomu stolu, společně se nají, zaposlouchají se do koled, poklábosí, rozbalí dárky, pak se přejí u dívání se na pohádky. Typické.
Stejně jsem naprosto v klidu. Všechno stihnu nakoupit jako každý rok. Pohledy, dopisy a mini-balíčky pošlu dnes, dárky koupím v pátek a zabalím v sobotu. A hotovo. Posíláte taky někomu balíček nebo alespoň pohled? :)
Seznam s jmény příbuzných a kamarádů už se mi už pomalu (ale jistě!) zaplňuje fajfkami. Od pondělí žádná škola, to bude pohodička. Teda né, že by do teď nebyla, ale proč se neprospat do půl 12, k snídani si nedát vánočku, cukroví a čaj nebo kakao? To neodmítnu. Vy snad ano?


Christmas before and Christmas then.

5. december 2014 at 23:27 Thinkin' about...
Jako první věc, než ještě začnu psát článek, se vám omlouvám, že jsem přes dva týdny nepřidala nový článek. Nápady lítaly jako šílené a já nevěděla, kam to všechno psát - při cestě domů, když jsem usínala, ve škole na matice - to jsem psala do bloku a nestíhala jsem psát, moje myšlenkové pochody předbíhaly ruce, hah. Ale když jsem si to všechno urovnala, vyřídila jsem potřebné věci a v pátek v jedenáct večer jsem si konečně našla čas napsat článek, jsem tu! Takže to berte jako omluvu, prosím. :)

About Smile| Co jsem?| Bláznivá a neuvěřitelně spontánní modrooká bruneta, milující sledování mraků a noční oblohy v každém ročním období. Plná protikladů, potetovaná, s láskou k nastřelování naušnic, s piercingem. Milovnice hlasité metalové hudby, fotek, zvířat, mlhy a kouře, cestování, poznávání nových lidí, sluchátek... Ráda pomáhám, píšu úvahy, nutím lidi upřednostňovat pocit štěstí, ráda čtu a riskuju, miluju adrenalin. Jsem cílevědomá, nevadí mi jít proti davu, být jiná.

Oblíbené... Biografické a psychologické hororové knihy, filmy s tématem sexu, drog a horory, rocková a metalová hudba.
Hudba: Marilyn Manson, Asking Alexandria, Korn, Billy Talent, Bring me the horizon, ACDC, Řezník, Blink 182, Sum 41, D.R.U.G.S., Green Day, Helloween, Metallica, Linkin Park, Hollywood Undead, Nirvana, Skillet, The Offspring, Slipknot, Sodoma Gomora, The Pretty Reckless, Sleeping with Sirens, The Fray, Pipes and Pints, Pink Floyd, Bon Jovi, P.O.D., My Chemical Romance, 30 seconds to mars, Black veil brides, Foo Fighters, System of a down, Five finger death punch, Bullet for my valentine...

Hosting: ©Blog.cz | ©smile-la.blog.cz| Nekopíruj, nebo tě sní kanibal.|I love my visitors, thank you.