PEOPLE CHANGE.

4. february 2015 at 15:23 |  Thinkin' about...


"Zkus se aspoň na jeden den uvolnit a být sama sebou, taková, jaká jsi byla dřív. Vždyť tohle nejsi ty, Smile, a ty to sama víš."


Než tady ale budu mluvit o tom, jak jsem se změnila já, vezměte v potaz, že všichni lidé se mění. A vy jim to nemůžete předhazovat, protože oni sami to vnímají - většinou příjemně. Lidé se mění a vy jim v tom nemůžete bránit. Můžete jim bránit v sebevraždě, můžete jim bránit v dalších věcech, ale nemůžete jim bránit ve změně. Pokud se změnit chtějí, nebo už se mění, tak jim do toho nemluvte, oni sami to vnímají a cítí, že se něco děje. Nikdo není tak tupý, aby si nevšiml, že s ním je něco jinak, ať už po psychické nebo fyzické stránce.

Je tady jeden příklad. Dívka, nejmenovaná dívka, která se z toho obrovského pesimisty, ztrácejícího se ve tmě, během několika dní stala realistou, možná i optimistou. Že to nejde? Ale ano, jde, všechno jde - když se chce. Ta Nejmenovaná Dívka byla opravdu obrovský pesimista, často jsem si s ní psala a ona z ničeho nic měla špatnou náladu, dokázala se jí zkazit vším, každou maličkostí, a potom to vedlo dál a dál a Ta Nejmenovaná Dívka z toho měla špatnou náladu celé dny. Byla citlivá, všechno vnímala tak trochu jinak, než lidé kolem ní. Jenže potom mě to štvalo. Štvalo mě, že každá maličkost jí dokáže zkazit náladu a ona si to nechá líbit, a tak jsem jí to všechno napsala. A já vím, že jsem nebyla sama, protože tohle by jeden člověk sám nedokázal. Ona se změnila, Ta Nejmenovaná Dívka byla najednou jiná, stala se realistou. Když jí někdo říkal něco, co by ji předtím ranilo, usmívala se - ač si lidé mohli myslet, že je šílená - ale líbit si to nenechala. Prostě se vzepřela, není to tak těžké, když si zvyknete na to, že v životě musíte stát sami za sebou, protože jednou odejdou lidé, kteří to doteď dělali za vás. A naučte se to dřív, než bude pozdě.

Později jsem si s ní psala každodenně, posílaly jsme si sms zprávy, psaly jsme si přes messenger, a ona byla taková... veselá. Když jsem se jí zeptala, jaký byl den, upřednostňovala ty dobré věci před špatnými, naučila se je vnímat jako ty důležité. A po nějaké době jsme si už nepsaly. Naučila se chodit mezi lidi, naučila se být šťastná - ať už byla sama, nebo s lidmi. Naučila se být šťastná z maličkostí. Všechno se dá naučit, jen se musí chtít. A když se chce, všechno jde.Ačkoliv to může znít jako pohádka, stalo se to. Ta Nejmenovaná Dívka je stále šťastná. Právě díky ní a větě, že jsem se taky změnila, jsem se dostala na téma tohoto článku. Ta Nejmenovaná Dívka si našla přítele, lépe vychází s rodinou a ve škole má mnohem lepší známky. Má nové zájmy, přestala se poškozovat, má nové přátelé, se kterými tráví svůj volný čas.

Tohle všechno může člověk mít, když se dokáže změnit bez ohledu na to, co si o něm budou myslet jeho stávající přátelé. Protože co bude, až přátelé odejdou? Bude pozdě.

Změnila jsi se. To je věta, kterou poslední dobou slyším na každém kroku. Nebudu si tady stěžovat, jen vám chci upřesnit, že lidé se mění. Vím, že z těch lidí, kteří mi tohle říkají nebo píší, si to přečtou asi tak dva, což je opravdu hodně malá část, ale sakra. Tohle se nedá...

Všichni vám řeknou, že jste se změnili, ale nikdo vám neřekne jak."Zkus se aspoň na jeden den uvolnit a být sama sebou, taková, jaká jsi byla dřív." - Když vám někdo, kdo je vám sakra blízký, řekne něco takového, už ani nevíte, co si máte myslet. Jsme pořád přátelé? Jak jsem se změnila? Jaká jsem byla dřív? A v tom případě - jaká jsem teď? Otázek bylo v tu chvíli příliš na to, abych si na nějakou z nich dokázala odpovědět. A přeci se mi dostalo několika odpovědí, po kterých jsem pátrala.

Změnila jsem hudební styl, změnila jsem můj styl oblékání, dokonce i líčení vzalo za své. Změnila jsem se fyzicky i psychicky. Fyzicky tak, že jsem začala zase cvičit, běhat - jenže mi řekněte, co je na tom špatného? Psychicky jsem se změnila taky - neberu všechno tak vážně, když si ze mě někdo dělá srandu, dělám si ji taky. Přece nebudu brečet, když mi někdo řekne něco, co mě mělo původně urazit. To se mu radši usměji nad tím, že si o mě dělá takové starosti.

Jediná věc, která mi pořád nejde do hlavy, je proč to lidem tolik vadí? Došla jsem k několika možným závěrům.

A) Buď jsou to lidé nepřizpůsobiví, kteří nedokáží přijmout to, že už neposlouchám ten lehkej popík, že už mě nebaví pastelové barvy nebo že ráda běhám a tak jsem znovu začala běhat.

A nebo za B) jsou to lidé, kteří nechtějí, abych se změnila, protože se bojí, že se přestaneme přátelit.

Poslední možnost je C) - tedy že ti lidé, kteří nechtějí, abych se změnila, mají vlastní problém se změnou.Jenže kam tím mířím? Nebojte se změnit. Už tolikrát jsem zažila, že se někdo bál změnit, jenže proč? Když nebýt sám sebou, tak čím být? Falešnou kopií jiných? Někým, kdo se schovává? Tenhle trend s kopiemi už je přeci dávno pryč.Člověk musí být sám sebou, aby se sebou dokázal být spokojený a šel po cestě štěstí.
 

1 person judged this article.

Poll

SČÍTÁNÍ LIDU! :D Klikni! :O

Klik. :3

Comments

1 Nell Nell | Web | 4. february 2015 at 19:33 | React

Zlato <3 Pre mňa budeš vždy moja Smile <3 Nikdy som sa s tebou nekamarátila kôli tvojmu hudobnému štýlu, ale kôli tebe. Lebo si aká si a nech si akákoľvek, zbožňujem ťa a už sa ma nezbavíš :D

2 Ronnie Sparks Ronnie Sparks | Email | Web | 5. february 2015 at 8:55 | React

Každý se mění :-) bohužel některé k horšímu, ale plno lidí k lepšímu :-) hezky jsi to napsala.

3 flow flow | Web | 5. february 2015 at 13:17 | React

Ahoj, před asi pár týdnama jsi mi psala, jestli ti dám email, že se mě chceš myslím na něco zeptat.
flowblog@seznam.cz

4 silluety silluety | Web | 5. february 2015 at 18:49 | React

Já myslím, že jste přátelé, když ti tohle někdo řekne, protože jenom "přítel" ti řekne, že jsi se změnila a k lepšímu a ten, který ti to řekl, tak já bych řekla, že určitě ano :) samozřejmě záleží na situaci :))
jinak každý se mění. Jednou jsi dítě a myslíš tak, pak dospíváš a měníš se skoro ze dne na den a potom jsi dospělý a už zůstaneš takový jaký jsi :) Pokud si neuvědomíš, že to co děláš, dělat nechceš a změníš se tak, jak chceš ty a je správné si říct Dost! Takhle už ne :)
pěkně napsaný článek :))

5 Smilee Smilee | Web | 5. february 2015 at 21:14 | React

Krásně napsaný článek!
Před rokem se mě jedna holka, se kterou jsem se dřív dost bavila, zeptala, jestli se nějak přetvářím nebo se chovám tak, jaká jsem. Od té doby nad tím každou chvíli přemýšlím. Jestli si opravdu hraju na něco, co nejsem, nebo jsem prostě jiná. A přesně jako jsi to ke konci napsala, neposlouchám to samé jako předtím, světlé barvy mě taky omrzely a snažím se se sebou něco dělat. Někdo to ale nejspíš nebude brát jako pozitivní změnu :))
Fakt pěkný a pravdivý člnek :))

6 sarra-the-dreamer sarra-the-dreamer | Web | 6. february 2015 at 10:02 | React

Hezky napsané! a dobře se mi to četlo :)
no i když u mě v okolí se lidi mění spíš k horšímu :D

7 LinDa☮ LinDa☮ | Web | 6. february 2015 at 18:08 | React

Človek sa zmení prestupom na strednú školu, lebo má viac učenia, už nemá čas na veci, na ktoré predtým mal čas a zo školy chodí neskôr. tak si to myslím ja, pretože u mňa to tak bolo. Prestupom na strednú som sa stala menej agresívnou, priatelskejšou, inteligetnejšou, atď. ale túto zmenu všetci privítali pozitívne a neodhovárali ma od nej :D To som naozaj rada, lebo som sa zmenila len k lepšiemu.

Hlavne treba byť sama sebou. Byť takou akou chceme byť ;) A nikto ťa nemôže odradiť.

8 photosbyany photosbyany | Email | Web | 7. february 2015 at 11:45 | React

Mám stejný názor, když jsem nastoupila do nové školy, našla jsem si BFF. Po skoro roce mi všichni začali říkat jak jsem ji změnila a k horšímu. Mrzelo mě to. Od tohoto roku se snažím změnit sama, skoro nikdo mi nerozumí.. Nedávno jsem zjistila, že kluk který se mi líbí ani skoro neví že existuju. Hned jsem na něho zapomněla. Naco ztrácet čas s někým kdo nemá zájem? Lidi nadávají, že jsem se změnila, já myslím že oni se nedokážou změnit a tak závidí, že já jsem to dokázala.

9 Ella Ella | Email | Web | 7. february 2015 at 20:25 | React

Já se měním pořád, občas slýchám k horšímu, občas k lepšímu, sama nevím jen to že sama ze sebou nejsem pořád spokojená. Krásně napsaný článek!

10 Inny Emilly Inny Emilly | Web | 8. february 2015 at 18:15 | React

ježiši, ještě žes mi to řekla :D :D tý chyby v nadpisu jsem si absolutně nevšimla :D děkuju moc :) taková hloupá chyba, ted' vypadám jak debil :D :D :'D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
About Smile| Co jsem?| Bláznivá a neuvěřitelně spontánní modrooká bruneta, milující sledování mraků a noční oblohy v každém ročním období. Plná protikladů, potetovaná, s láskou k nastřelování naušnic, s piercingem. Milovnice hlasité metalové hudby, fotek, zvířat, mlhy a kouře, cestování, poznávání nových lidí, sluchátek... Ráda pomáhám, píšu úvahy, nutím lidi upřednostňovat pocit štěstí, ráda čtu a riskuju, miluju adrenalin. Jsem cílevědomá, nevadí mi jít proti davu, být jiná.

Oblíbené... Biografické a psychologické hororové knihy, filmy s tématem sexu, drog a horory, rocková a metalová hudba.
Hudba: Marilyn Manson, Asking Alexandria, Korn, Billy Talent, Bring me the horizon, ACDC, Řezník, Blink 182, Sum 41, D.R.U.G.S., Green Day, Helloween, Metallica, Linkin Park, Hollywood Undead, Nirvana, Skillet, The Offspring, Slipknot, Sodoma Gomora, The Pretty Reckless, Sleeping with Sirens, The Fray, Pipes and Pints, Pink Floyd, Bon Jovi, P.O.D., My Chemical Romance, 30 seconds to mars, Black veil brides, Foo Fighters, System of a down, Five finger death punch, Bullet for my valentine...

Hosting: ©Blog.cz | ©smile-la.blog.cz| Nekopíruj, nebo tě sní kanibal.|I love my visitors, thank you.