Something new? /Time, hobbies and more!/

20. may 2015 at 7:38 |  Diary

Vy víte, že do rubriky diary moc nepřidávám, ale dneska jsem si řekla, že by nebylo zbytečné se zase trochu zmínit o mém životě. Poslední dobou na blogu vídáte spíš články s úvahami, filmy nebo moji novou photo challenge, tak proč to trochu neobohatit o něco z mého života? V dnešním článku bych vám ráda sdělila pár novinek z mého života, čemu jsem se začala věnovat, moje nové hobby a taky několik mých myšlenek.
Možná v částech článku nebudu úplně spisovná, tak mi to snad odpustíte, když už budu kecat a kecat :D.Věc, kterou bych chtěla do článku zamontovat, je využití času, který mám. Když si uvědomím, že je téměř konec května, chce se mi pomalu brečet. Za chvíli je za námi polovina roku 2015, co už jste stihli? Už jste si začali plnit sny? Začali jste dělat to, co jste vždycky chtěli? Já jsem se k tomu konečně odhodlala. Ne že bych nikdy předtím nedělala nic, co bych chtěla, a neplnila si sny, ale nějak mi došlo, kolik času lidé doopravdy mají a kolik ho promrhají na facebooku nebo v posteli u televize s čipsami v ruce a coca colou v druhé. Abych pravdu řekla, tohle vůbec není moje představa o užitém dni, kdy jsem večer ráda, že si po sprše lehnu do postele a do ruky můžu vzít na dvacet minut knihu - pak se mi už opravdu zavírají oči únavou. A když mi došlo, že i já tak trochu patřím mezi lidi, kteří se svým časem nic moc nedělají, nemohla jsem vydržet pomyšlení na to, že je to vlastně zbytečné mrhání časem, který mi nikdo nevrátí. Leda že by někdo vynalezl stroj času a já se mohla pohodlně vrátit o několik hodin zpět, no... Takže jsem začala se vším, co mě baví a přišlo mi, že konečně využívám svůj čas.

Kromě toho, že ve škole dávám větší pozor, abych toho doma neměla tolik na práci jen ohledně školy, zlepšily se mi známky, začož jsem neskutečně ráda. Na světě jsou asi dva typy lidí - prvním o známky nejde a druhým jo. A já jsem ten druhý typ. Možná si říkáte, že je to zbytečné, ale věřte, že není. Bez vzdělání nebudete mít v životě nic. A může se vám to zdát jako hloupost, ale není... Taky jsem začala zase cvičit, protože chci být opět fit. Začala jsem jíst zdravěji a můžu říct, že poslední dvě zmíněné věci mi přidávají na dobré náladě, které, mám pocit, není nikdy dost. Takže dny prožívám s úsměvem na tváři a nemám strach rozdávat ty úsměvy ostatním. No řekněte, vy nejste rádi, když se na vás někdo usměje?Určitě bych neměla zapomenout zmínit to, co mě neskutečně začalo bavit. Jóga. Možná se vám to zdá jako naprosto nudná záležitost, ale mě to nehorázně baví! Chodím tam každé pondělí a je to super! Chtěli jste někdy zkusit jógu? Ano? A proč jste se ještě nepodívali, kde je možnost ji začít cvičit? Odsuňte lenost na čas, kdy máte jít spát, a zkuste zapojit všechny smysly pro to, abyste mohli dělat to, co jste už delší dobu chtěli zkusit!Mezi další věci patří i to, že jsem začala zase víc číst. Většinou čtu po večerech před spaním, přijde mi to nejlepší a usínat s myšlenkou na to, co se asi bude odehrávat v knize dál, je pro mě super relax. Navíc jsem si splnila další bod z mého celoživotního wishlistu a začala číst knihu v angličtině. Můžu vám říct, že některá slova absolutně neznám a musím použít slovník, ale to se přeci stane, ne? :) Navíc mám z knihy větší požitek, protože číst to v cizím jazyce je prostě... super. Takže jestli jste někdy toužili po tom číst si knihu v cizím jazyce, ať už je to němčina, angličtina nebo třeba francouzština, nebojte se toho a běžte si knihu pořídit, protože to podle mě za to stojí! Jo a taky jsem si pořídila wreck this journal :D.

Ještě bych ráda zmínila to, že jsem se vrátila k psaní povídek. Kdo sleduje můj blog asi tak rok, ví, že jsem dřív psala povídky a někdy jsem nějaké z nich zveřejňovala právě tady. Teď si moji aktuální hororovou povídku nechávám pro sebe, ale přemýšlím, že bych ji mohla dát na wattpad. Jen mám strach, že to nikoho nebude bavit a ze mě tak opadne nadšení, že zase píšu...

Nejlepší věcí je teď pro mě ale asi sport. Nemyslím jogu nebo domácí posilování, myslím longboard, kolečkové brusle, když si můžu jít zaběhat nebo víkendové výlety na kolech s kamarády. Je super vypadnout z města třeba na chatu, takže pokud se někdy o víkendu nudíte, jednoduše vezměte kamarády a vyrazte na kolech třeba na limču nebo se jen tak projet. Věřím, že v okolí určitě bude kam jet, a navíc to bude super zážitek. :)


A jako poslední bych ráda zmínila jeden můj nově splněný sen. Už dlouhou dobu jsem si přála mít penfrienda - tedy někoho ze zahraničí, s kým si budu posílat dopisy nebo psát emaily. Je to pár dní, prostě mi to nedalo a začala jsem hledat na internetu stránky, kde můžu někoho takového najít. Našla jsem super stránky, ale nejvíc mě zaujala tato. A hned jsem si našla kamaráda z Nového Zélandu! Píšeme si emaily a musím říct, že je to super na procvičení hovorové angličtiny, dozvíte se něco o systému v jiných zemích a navíc můžete povyprávět o tom, co vás baví a zajímá. Kdo v dnešní době nemluví rád o sobě a zároveň se nedozvídá něco o ostatních? Jestli jste si někdy přáli psát si s někým ze zahraničí, určitě vyzkoušejte! (Stránka je zdarma a nemusíte se ani registrovat, abyste někomu odpověděli na jeho inzerát. Ke všemu je potřeba jen znalost cizího jazyka a email.)
na obrázku "Im so happy" je viditelná představa o tom, jak jsem asi vypadala, když mi můj penfriend odpověděl :D.


omlouvám se za obrázek ve špatné kvalitě.
Největší požírač času? Měla bych asi zmínit i to, co mi dřív nejvíce kradlo čas, a co krade čas mým kamarádům. V první řadě to jsou asi filmy. Ani nevíte, jak rychle se na nich dá vytvořit závilost. Já se na filmy dívám teď už jen zřídkakdy, ale co tak sleduju u mých přátel, nejvíc času jim zabírají filmy, seriály a pořady, na které se pravidelně dívají třeba místo toho, aby se učili nebo si užili slunce venku. A mezi druhý největší žrout času patří určitě internet. Určitě sami víte, že si řeknete něco jako "na dvacet minut půjdu na fb a pak se budu učit" a najednou je deset večer a vy jste nic nestihli. Tohle se často stávalo i mě, ale když jsem si uvědomila, kolik času (asi tak týdnů?) jsem za svůj život proseděla jen u facebooků, bylo mi lehce nevolno... Zamysleli jste se někdy nad tím, kolik času trávíte na netu? A není to zbytečně moc?


PS: Snad jsem vás neunudila k smrti. Vy víte, že tohle k článkům nepíšu, ale teď mám vážně strach, že to nikoho nebude bavit. :D No za zkoušku to stojí. :)
 

1 person judged this article.

Poll

SČÍTÁNÍ LIDU! :D Klikni! :O

Klik. :3

Comments

1 -M -M | Email | Web | 20. may 2015 at 16:58 | React

jo souhlasím internet nám bere čas který už nám nikdo nevrátí teda až na ten storj času :D jóga je fajn párkrát sem jí zkusila :) já si nedokážu jít za svým snem protože já mám takové sny , že mě pořád někdo táhne "zpátky"

2 Annie Foster Annie Foster | Web | 20. may 2015 at 18:42 | React

Honey, Ty prostě víš, jak Tvoje články zbožňuju. Jsem ráda, že děláš spoustu různých věcí! Jóga zní fajn, ale já bych ji asi ani nezkoušela - nějak se mi ta představa nezamlouvá, haha. Ale jsem ráda, že Tě to baví!:)
Usínání z knížkou je ta nejzajímavější a nejkrásnější věc na světě, protože nikdy nevíš, co se Ti bude zdát.. Sport je úžasnej - běhání a i jízda na kolečkových bruslí mám strašně v oblibě. Máš pravdu v tom, že je nejlepší vypadnout ven z města někam na opravdový čerstvý vzduch. Jen já sama bych to mohla praktikovat častěji, haha.
To, že ses dala na hubnutí je taky super. Určitě budeš mít zase super kondičku! Já se k tomu hubnutí musím dokopat, protože už je na čase - vážně (i moje sestra na mě naléhá, neboť s hubnutím začala). Penfriend je úžasná "věc"! Ráda komunikuju s lidmi v jiném jazyce než v tom rodném.
A plně souhlasím v tom, že internet je požírač času. Ale jsou i tací, co se jím chytit nenechají... :)
Super článek, těším se na další!^^
Love,
Annie.

3 Bree Bree | Web | 20. may 2015 at 20:13 | React

Náhodou, tenhle článek je super!:) Jednou jsem na józe byla, ale to mi bylo asi 12 a nešlo mi to, ani mě to nebavilo:D Bohužel internet je žrout času:/ Na knihy jsem čas teď neměla, že bych začala? :O Jsi mě teda nabudila, hned jsi jdu pro knížku! :3

4 Lucy Lucy | Web | 21. may 2015 at 11:06 | React

Ty obrázky jsou dokonalý. :3
S tím mrháním času máš pravdu no. :) Ale aby se člověk zvedl a začal něco chtělat, chce to hlavně velké odhodlání. :)
Taky jsem začala cvičit, nebo se o to alespoň pokouším. :) Uvidím, jak dlouho mi to vydrží. :D
A taky jsem začala teď více číst, po dlouhé době. :3
Já na Wattpad píšu už nějakou dobu a pořád mě to baví. ^^
No a ohledně internetu máš pravdu, trávím tady hodně času, až moc nejspíš. :// :D

5 Nexi Nexi | Web | 21. may 2015 at 15:16 | React

Penfrienda jsme museli mít každej na základce :) a ráda se k tomu vrátím, takže díky za tip na stránku :) Jinak cvičit jsem začala pro jistotu už minulej rok a překvapivě mi to vydrželo :D a závislost na filmech mám, ale zbavit se jí nechci :D

6 Baruš Baruš | Web | 21. may 2015 at 18:52 | React

O Penfriendovi se dozvídám poprvé.
jinak máš neskutečnou pravdu o tom čase, já jsem momentálně ve fázi, kdy neděělám fakt vůbec nic a nedovedu se přinutit něco dělat, asi je to nějaká část roku kdy člověk je zralý jen na to aby furt ležel,nebo já nevím,každopádně mě tvůj článek nakopnul k tomu, že už to takhle rozhodně nechci a fakt začnu něco dělat, abych si to dokázala tak hned jak dopíšu ten komentář tak zavírám noťas a jdu si uklízet pokoj. :D takže ti moc děkuju . :)

7 LinDa☮ LinDa☮ | Web | 22. may 2015 at 19:13 | React

Krásne motivačný článok :)
Ja nemám čas ani na ten internet. Zasvätila som čas športu, učeniu čítaniu a prechádzkam. Čiže blog trochu zanedbávam, ale keď mňa to sedenie pri počítači proste nebaví :D
A som rada, že to berieme rovnako. Internet je strašný žrút času. Film si tiež pozriem len raz za čas. A seriály pozerám len dva, u obidvoch čakám na nové série :D
Písala som si s viacerými ľuďmi cez net, ale dlho mi to nevydržalo. No chcem začať znova a nájsť si konečne niekoho, s kým sa budem mať o čom baviť. Určite čeknem túto stránku ;)

Prajem veľa šťastia v škole, a dobrých známok. Dobré známky, vedomosti a vzdelanie sú v živote veľmi dôležité. Preto sa vždy doslova hnevám, keď niektorí moji spolužiaci nevedia ani vytvoriť present simple, a pritom sa učia angličtinu 9 rokov :/ Smutné, ale flákajú to a sú na učenie leniví.
Ale čo už, potom pochopia o čo prišli.:D

8 flow flow | Web | 23. may 2015 at 8:19 | React

:) já jsem taky vždy chtěla penfrienda, a porad chci! :D
Tak at ti to cvičení vydrží, já kvůli věku musím ještě chvilku počkat protože jsem mela nějaký probkemy, no to je jedno, strašně de na to tesim! Ale jim zdrave, není nic lepšího.:)

9 Inny Emilly Inny Emilly | Web | 23. may 2015 at 9:32 | React

Je dobře, že se usmíváš i se cítíš líp. S tou školou souhlasím.. já jako dělám jak mi na známkách nesejde, páč jsem líná se učit, ale když mi teče do bot, tak se snažím :D :/

10 Monica. Monica. | Web | 23. may 2015 at 11:20 | React

Já ve škole dávám pozor od jakživa. I když třeba občas chci jenom koukat z okna, nejde to. Prostě se nemůžu odtrhnout od poslouchání profesora, i když mě to sebevíc nebaví :D
Na józe jsem byla asi dvakrát a vůbec mě to teda nebavilo. Je to takový pomalý, nudný, rozvleklý :D Ale když tě to baví, proč ne :)
Ten penfriend mě zaujal, určitě na tu stránku juknu.
A co se týče filmů, já na ně nikdy nekoukala. Možná tak na jeden film za dva měsíce a to je prostě fajn, si občas jenom sednout a pustit film :D...

11 Smilee Smilee | Web | 23. may 2015 at 20:45 | React

Jógu jsem několikrát zkoušela, protože spousta lidí psala, jak je to baví a je to účinné, ale vůbec mi do oka nepadla. Nějak mě to nebavilo, takže se radši věnuji tomu "obyčejnému" cvičení. :)
Ah, kolečkové brusle :33 To mi připomíná, že bych si taky konečně mohla zajezdit... jenže v mém okolí se nikde pořádně nedá :/
Já penfrienda, taky vždy chtěla. Před několika měsíci jsem se na podobnou stránku přihlásila, ale potom to nechala být. Teď jsem to zase obnovila a jsem ráda, že jsem to udělala :) Už jsem si psala s tolika lidmi a je to prostě bezva :33

12 A W E L L E S A W E L L E S | Web | 24. may 2015 at 12:22 | React

Určitě mě tvůj článek nenudil, naopak si mi otevřela oči.. Máš naprostou pravdu. Lidi mi měli lépe využít svůj čas. Moc se mi líbí jak si plníš velké i drobné sny a věřím, že díky tomu jak žiješ jsi teď šťastnější a máš lepší náladu. Jsem hrozně ráda, že jsem narazila na tvůj blog :) Jóg jsem ještě nikdy nezkoušela, ale ak rok zpět jsem hodinu denně věnovala meditaci. :)

13 MuMie.xo MuMie.xo | Web | 24. may 2015 at 15:21 | React

Po přečtení tohoto článku jsem si zase uvědomila, že jsem strašně líná, že na počítači trávím o víkendu až moc času a taky že si neplním své sny:(( Ach jo:DD Docela ti závidím, že jsi se takhle odhodlala to změnit.. Já taky posiluju a jógu cvičím taky:))) Jóga je ta nejbožejší věc:D Co se týče knížek tak čtu celkem dost, ale v angličtině jsem ještě nic nečetla.. Ale přemýšlím, že bych to zkusila.. Třeba bych mohla zkusit nějakou co jsem už četla v češtině.. Na tu stránku jsem se dívala, ale nějak se tam v tom neorientuju:D Musím se na to pořádně podívat, ale určitě je to super a asi zkusím i někomu napsat:))

14 Dollie Dollie | Web | 31. may 2015 at 15:32 | React

ja som tento rok tiež začala konečne cvičiť a zdravo sa stravovať a tiež mi to výrazne ovplyvnilo náladu a cítim sa omnoho lepšie .. čo sa straty času týka tak u mňa sú to hlavne tie serialy na ktorých som dosť závislá, internet ako taký a fb už veľmi nepotrebujem, chodím tam len sem tam :D .. poslednú dobu som sa tiež dosť učila (matury), teraz mám ale voľno avšak plánujem si zohnať nejaké knižky na výšku nech sa aspoň trošku zorientujem v tom :) .. čo sa penfrienda týka vďaka za strátku tiež som to vždy chccela vyskúšať tak idem niekoho nájsť :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
About Smile| Co jsem?| Bláznivá a neuvěřitelně spontánní modrooká bruneta, milující sledování mraků a noční oblohy v každém ročním období. Plná protikladů, potetovaná, s láskou k nastřelování naušnic, s piercingem. Milovnice hlasité metalové hudby, fotek, zvířat, mlhy a kouře, cestování, poznávání nových lidí, sluchátek... Ráda pomáhám, píšu úvahy, nutím lidi upřednostňovat pocit štěstí, ráda čtu a riskuju, miluju adrenalin. Jsem cílevědomá, nevadí mi jít proti davu, být jiná.

Oblíbené... Biografické a psychologické hororové knihy, filmy s tématem sexu, drog a horory, rocková a metalová hudba.
Hudba: Marilyn Manson, Asking Alexandria, Korn, Billy Talent, Bring me the horizon, ACDC, Řezník, Blink 182, Sum 41, D.R.U.G.S., Green Day, Helloween, Metallica, Linkin Park, Hollywood Undead, Nirvana, Skillet, The Offspring, Slipknot, Sodoma Gomora, The Pretty Reckless, Sleeping with Sirens, The Fray, Pipes and Pints, Pink Floyd, Bon Jovi, P.O.D., My Chemical Romance, 30 seconds to mars, Black veil brides, Foo Fighters, System of a down, Five finger death punch, Bullet for my valentine...

Hosting: ©Blog.cz | ©smile-la.blog.cz| Nekopíruj, nebo tě sní kanibal.|I love my visitors, thank you.