June 2015

5 kladných a záporných stránek léta

22. june 2015 at 20:22 Others

Tak je to tady. Oficiálně - datumově - tady máme léto. Popravdě řečeno bych si toho ani napůl nevšimla, kdyby mi to doma neřekli. No co, já mám léto už někdy od dubna.

Mám pocit, že každé roční období má svoje kladné a záporné stránky. V zimě to může být třeba sníh, který mám ráda, ale zase mi vadí ta zima. Na jaře se mi líbí květiny, ale jakožto silnému alergikovi mi ty vůně přijdou opravdu nechutné. Všem ty kytky voní a mě jedna přijde kyselá, druhá hořká, třetí něco mezi... Tohle není fér. Ale protože tady máme léto, můžete hádat, čeho se kladné a záporné fakty budou týkat dnes.

Kolotoč lží [TT]

18. june 2015 at 21:17 Thinkin' about...
Tak jsem se vám vrátila, máte radost? (ironie, chápejte, heh)Kolotoč lží.

Já nevím jak vás, ale mě jako první napadly pomluvy. Jednoduše jsou to lži, které se mezi lidmi točí stále dokola a lidé mají v oblibě přidávat do nich něco málo ze své vlastní fantazie, takže z toho, že Martina si koupila nové červené auto, vznikne to, že Martina chodí s motorkářem, který zároveň vlastní červené Ferrari, které často Martině půjčuje, a tím se z Martiny stává nehorázná zlatokopka, která každý pátek vymetá nejnavštěvovanější bar ve městě a snaží se najít někoho totožného, jako je její aktuální přítel motorkář. A takhle to jde dál, od holek, které chodí do sedmé třídy na základce, až po babičky v důchoďáku, které se to dozví od brigádnic ze střední. Je to jednoduše kolotoč. Létá to pořád dokola a dokola. Jenže proč? Lidé mají tak nudný život, že na sebe potřebují svádět pozornost tím, že si tohle vymyslí a budou tím zajímavější?


Pomluvy vymýšlí závistivci,

šíří je blbci a věří jim idioti.

A jaká je tohle pravda, co? Jasný příklad si můžeme dát na jedné holce z našeho města, budeme jí říkat třeba... Anděla. Anděla chodí do deváté třídy, ale chová se tak na třeťák, ať se zeptáte na cokoliv. Kluci, rodina, přátelé, páteční večery na diskotéce, známky, cokoliv. Žije si svoje sny, jako kdyby byla v Americe a bydlela na pláži s miliardami bankovek zašitými v pohovce u okna. Nejenže je tahle Andělka pěkně falešná a je to taková ta kamarádka všech, která musí mít první a poslední, ale řekněme to tak nějak lidově - je to drbna. Nikdo neví, co ji k tomu vede, když má tak skvělý život, kde má kamarády, bohatou rodinku a každoměsíční dovolenou někde v Tramtárii, ale stejně to dělá. Všichni to o ní ví a stejně jí věří. Proč? Protože je to kolotoč a je baví si hrát. Lidi baví hrát si na tomhle kolotoči lží, protože jsou najednou tím středem pozornosti mezi přáteli a všichni jim naslouchají, protože konečně mluví o něčem jiném, než o televizním programu, počasí nebo o tom, co brali na matice. Baví je mluvit o jiných lidech a přilévat olej do ohně, přidávat na síle toho kolotoče. Otázka PROČ? je tedy vyřešená a motiv zřejmě máme. A lidé, kteří pomluvy šíří? Možná ani neví, že to jsou pomluvy a jednoduše to vidí jako pravdu. Nebo je to způsob odplaty či co.
Koneckonců, to by byl asi blbec nebo idiot každý, kdyby nevěděli, že to jsou jen lži a drby, no.

Jedno vám ale říct můžu na sto procent - tenhle kolotoč lží se nepřestane točit. Můžete si představit, že je to pouťový kolotoč, kde hraje hudba a vám se dělá špatně od žaludku kvůli těm pěti pivům a vodnici, co jste si předtím dali. Jenže ve skutečnosti je to kolotoč lží a vám se dělá špatně z toho, jak všichni mluví jen o tom, co se stalo mezi Marií a Tomášem a jak se jim někdo zapletl do vztahu... Dalo by se říct, že se ten kolotoč nepřestane točit úplně a třeba jen zpomalí, ale ne na dlouho. Vždycky tu starou lež vystřídá nějaká nová a tak kolotoč zase přidá na síle.


Vím, je to trochu dětinská teorie. Ale myšlenky v mojí hlavě se téměř tři týdny draly jen do deníku, kde na tohle ani nebylo místo, a tak to asi vypadá, že plácám páté přes deváté. I přesto mi to ale tak nějak dává smysl a tak doufám, že i vám. Snad jsem nevynechala žádnou téměř nepodstatnou malou myšlenku, která by mohla hrát velkou roli.
About Smile| Co jsem?| Bláznivá a neuvěřitelně spontánní modrooká bruneta, milující sledování mraků a noční oblohy v každém ročním období. Plná protikladů, potetovaná, s láskou k nastřelování naušnic, s piercingem. Milovnice hlasité metalové hudby, fotek, zvířat, mlhy a kouře, cestování, poznávání nových lidí, sluchátek... Ráda pomáhám, píšu úvahy, nutím lidi upřednostňovat pocit štěstí, ráda čtu a riskuju, miluju adrenalin. Jsem cílevědomá, nevadí mi jít proti davu, být jiná.

Oblíbené... Biografické a psychologické hororové knihy, filmy s tématem sexu, drog a horory, rocková a metalová hudba.
Hudba: Marilyn Manson, Asking Alexandria, Korn, Billy Talent, Bring me the horizon, ACDC, Řezník, Blink 182, Sum 41, D.R.U.G.S., Green Day, Helloween, Metallica, Linkin Park, Hollywood Undead, Nirvana, Skillet, The Offspring, Slipknot, Sodoma Gomora, The Pretty Reckless, Sleeping with Sirens, The Fray, Pipes and Pints, Pink Floyd, Bon Jovi, P.O.D., My Chemical Romance, 30 seconds to mars, Black veil brides, Foo Fighters, System of a down, Five finger death punch, Bullet for my valentine...

Hosting: ©Blog.cz | ©smile-la.blog.cz| Nekopíruj, nebo tě sní kanibal.|I love my visitors, thank you.