September 2015

Book tag

29. september 2015 at 9:42 Tagy
Tak vás zase zdravím. Už dlouhou dobu mám v hlavě opravdu hodně nápadů na články, některé mám už dokonce napsané, ale vždycky pak přijde něco, co se mi zdá lepší. Zrovna dneska je to knižní tag. Už pár dní jsem přemýšlela nad tím, že nějaký tag udělám, protože je to taková oddechovka. Takže když jsem viděla u Lucy knižní tag, rozhodla jsem se, že si pár otázek půjčím a další zajímavé si najdu. Otázek bude jen pár, aby to nebylo moc zdlouhavé.


1. Máš doma určité místo na čtení?
Ne, čtu všude možně, když mám čas, nebo kde zrovna sedím. Často i v autě, čekárně, klidně venku na lavičce nebo večer v okně, heh.

2. Záložka nebo kus papíru?
Vždycky si beru kousek papíru, na který si v průběhu čtení píšu fráze a věty, které se mi líbí. Záložky se mi nelíbí :D.

3. Potřebuješ na čtení ticho?
Vůbec ne. Často si čtu a přitom mi v pokoji doslova řve hudba, někdy u toho vařím a hraje rádio, venku kolem lavičky chodí lidi, v autě si většinou rodiče povídají...

4. Radši si knihu koupíš nebo půjčíš v knihovně?
Hrozně mě baví ten pocit, že knihy vlastním, takže raději kupuju. Ale ani knihovnou neopovrhnu, zbožňuju to hledání v regálech a čas strávený tam, to ticho a to, že všichni tam mají stejný cíl - přišli si najít únik z reality.

5. Máš nějaké zlozvyky, které se týkají čtení?
Vždycky, než začnu číst, si přečtu poslední větu z poslední kapitoly. Nevím, proč to dělám, ale dělám to automaticky.
A potom dělám takovou věc, co vlastně ani není zlozvyk, ale baví mě to. Pokaždé, když si půjčím v knihovně knihu, tam nechám vzkaz pro toho, kdo ji bude číst. Není to žádný spoiler, často je až za polovinou knihy, jen jeden žlutý, lepící papírek, přilepený na stránku s pár slovy. Vždycky se ale musí týkat knihy, aspoň úzce. Tak až tam někdo budete mít takový vzkaz, dejte vědět. :P


Určitě mi napište, jestli máte i vy nějaké zlozvyky, protože doufám, že v tom nejsem sama. Budu ráda, když mi doporučíte třeba vaši oblíbenou knihu nebo spisovatele/lku, knih není nikdy dost.


Mějte se hezky!
Arrivederci

Život.

22. september 2015 at 13:38 Thinkin' about...

Už tolikrát jsem byla na pokraji života, na rozhraní života a smrti. Na takovém tom posledním bodu, po kterém následuje konec. Byly to převážně ty jednoduché situace, jako když mě málem srazil náklaďák, když jsem skoro spadla ze střechy Tesca, když jsem málem vypadla z jedoucího vlaku, když jsem se skoro utopila, nebo když jsem lezla na strom pro kotě a potom se sama nemohla dostat dolů, tak jsem skoro sletěla... Ale při těhle situacích můžete čekat, že se něco stane. Že řidič náklaďáku bude nepozorný, že na střechu Tesca se asi fakt lézt nemá (a už vůbec ne na tovární komíny nebo na paneláky, na ty taky bacha.) Dá se očekávat i to, že vlak nabourá, že ve vodě vám nevystačí dech a vy budete ponoření moc hluboko, že na tom stromě je lišejník a klouže to. Vlastně... člověk je na tom pokraji možná tolikrát denně, že už to ani nevnímá. Zabíjí nás všechno kolem a my to víme, jen to nechceme vidět.
Já ale dnes nechci psát o smrti. Ani o tom, jak blízko nám je. Chci psát o životě, protože ten je nám mnohem blíž.

2 YEARS.

18. september 2015 at 6:31 Blog
Dnes můj blog slaví druhé narozeniny a já z toho mám jako jeho maminka obrovskou radost, protože dělám něco, co mě baví a učí nové věci. Tenhle "narozeninový" článek ale taky píšu pro vás a to hlavně proto, že vám vděčím za návštěvnost, komentáře a za to, že tyhle věci mě inspirují k tomu, abych dál psala tenhle blog. Děkuju.

Řekla bych, že dva roky je dlouhá doba. Za poslední dva roky jsem se totiž nejvíc změnila a tak nějak našla sama sebe, a to všechno se odráží i na vývinu blogu. Na tom, jak jsem měnila témata, o kterých jsem psala a píšu, i na stylu psaní a vedení blogu. Je pravda, že teď už nemám na blog tolik času jako před dvěma lety, před rokem, ale stejně jsem neskutečně ráda, že aspoň jednou za čas si sednu za notebook a napíšu článek, který vás snad baví číst a já z něj mám dobrý pocit.

Abych tu zmínila ještě pár čísel, mezi úspěchy blogu patří návštěvost 21 851 (teď je 17.9.15 - devět večer). Nebo můžu zmínit i počet článků: 203 + tento. Za úspěch počítám i spolupráci, která mi byla nabídnuta, nebo vaše milé a často radost způsobující komentáře, které nacházím pod mými články. Na vaší odezvě mi strašně záleží a jsem ráda, že někteří si najdou tu chviličku času a napíšou názor na to, co četli.

Těší mě, že jsem se blogu nevzdala kvůli tomu, co se v mém životě za poslední dva roky dělo, nebo kvůli nedostatku času.
Vždycky se těším, až přijdu na blog a přečtu si vaše odezvy, podívám se na to nádherný číslo návštěvnosti (a to jako normálně čísla fakt nesnášim) a podívám se na cizí blogy, co zajímá cizí lidi a co je baví. Blogování mě baví a dlěá mi radost. A dělat něco, co vás baví, je podle mě ohromně důležitý. :)


Mějte se pěkně!
Arrivederci

Benetton - tělové spreje| Plnapenezenka.cz

14. september 2015 at 7:00 Beauty

Už od začátku léta jsem se sháněla po nějakých tělových sprejích, protože těžké a výrazné vůně mi vadí a od kamarádek vím, že tělové spreje mají většinou jemnou vůni. Nemohla jsem si ale nikde vybrat a přes léto jsem neměla ani moc času na to, abych brouzdala po netu a hledala takový sprej, jehož vůně by mi mohla vyhovovat. Proto jsem byla hrozně ráda, když se mi ozvala stránka plnapenezenka.cz s nabídkou spolupráce a já konečně měla čas na to, abych si vybrala tělový sprej, který bych vám mohla představit. A tak mám rovnou dva.

Aokigahara - Japonský les sebevrahů

5. september 2015 at 8:47 Creepy

Aokigahara je na první pohled nádherný les, který leží na úpatí hory Fudži v Japonsku. Ovšem když do něj vstoupíte, obklopí vás šero, na některých místech i tma, a to i za poledne. A potom vás přepadne pocit, že něco není v pořádku. A taky že není.
About Smile| Co jsem?| Bláznivá a neuvěřitelně spontánní modrooká bruneta, milující sledování mraků a noční oblohy v každém ročním období. Plná protikladů, potetovaná, s láskou k nastřelování naušnic, s piercingem. Milovnice hlasité metalové hudby, fotek, zvířat, mlhy a kouře, cestování, poznávání nových lidí, sluchátek... Ráda pomáhám, píšu úvahy, nutím lidi upřednostňovat pocit štěstí, ráda čtu a riskuju, miluju adrenalin. Jsem cílevědomá, nevadí mi jít proti davu, být jiná.

Oblíbené... Biografické a psychologické hororové knihy, filmy s tématem sexu, drog a horory, rocková a metalová hudba.
Hudba: Marilyn Manson, Asking Alexandria, Korn, Billy Talent, Bring me the horizon, ACDC, Řezník, Blink 182, Sum 41, D.R.U.G.S., Green Day, Helloween, Metallica, Linkin Park, Hollywood Undead, Nirvana, Skillet, The Offspring, Slipknot, Sodoma Gomora, The Pretty Reckless, Sleeping with Sirens, The Fray, Pipes and Pints, Pink Floyd, Bon Jovi, P.O.D., My Chemical Romance, 30 seconds to mars, Black veil brides, Foo Fighters, System of a down, Five finger death punch, Bullet for my valentine...

Hosting: ©Blog.cz | ©smile-la.blog.cz| Nekopíruj, nebo tě sní kanibal.|I love my visitors, thank you.