Být jiná je dneska špatný?

7. october 2015 at 14:22 |  Thinkin' about...
Už mě nebaví poslouchat, že jsem jiná. Každej je jinej, jen se všichni snažíte vypadat stejně. Kde je originalita, tvořivost a upřímnost?

Nemůžu uvěřit tomu, že už je říjen. Čas běží moc rychle, já chci zpátky léto, a nebo rovnou skočit na zimu. Dřív jsem měla podzim ráda, možná kvůli těm barvám (pořád je obdivuju), a nikdo mě nechápal. Jak to, že mám ráda podzim? Vždyť se přece jde zpátky do školy, zmizí teplo a prázdniny, všichni musí chodit víc oblečení a začíná být brzy tma! Ani nevím, kdy to začalo, možná jsem taková byla od školky, možná od základky, ale jedno vím jistě. Už mi to nevadí. Nevadí mi ta kraťoučká věta "Jsi jiná". Jen to začíná být nuda...Podle mě jsme všichni jiní, povahou i vzhledem, akorát ne každý takový chce být. Mě osobně to třeba nevadí, být jiná. Naprosto kašlu na to, komu se líbí můj styl oblékání, hudby a způsob života. Akorát kolem sebe stále častěji vidím lidi, kteří jako by ztratili sami sebe, a snaží se teď napodobit někoho ve své blízkosti, možná v domnění, že to jsou oni. Možná jen proto, že je jim jedno, kým jsou. Kde je ten chtíč a schopnost lišit se? Ta odvážnost? Všichni vypadají stejně. Holky si malujou obočí, nosí kabelku na levém předloktí, najednou je in černá, takže všechny si navléknou co nejvíc černé. Kluci nosí na hlavě malířskou štětku nebo cibulku, všichni mají tepláky, buznabágly (sportovní vak), a samozřejmě se nesmí opomenout ani Airmaxy. Jo, jsou pěkný, ale ta křiklavá růžová je fakt hnus, pardon.
Jenže tohle je jen oblečení. Mě jde víc o názory lidí, ale když se tak dívám kolem sebe, všichni se bojí projevit svůj názor, neumí říct NE, všichni spolu souhlasí, aby byli za dobře. Co to má být?
Když nad tím přemýšlím a vracím se sama k sobě, asi v obojím budu jiná. Nevlastním airmaxy, kabelky, co se nosí na předloktí, nežiju s myšlenkou, že barva obočí má být v co největším kontrastu s barvou vlasů, nosím si co chci a jak chci. Nesouhlasím s tím, co říkají všichni (ne nutně), klidně řeknu, co se mi líbí a co ne. Jestli někdo nedokáže přijmout můj upřímnej názor nebo konstruktivní kritiku (kritika jako "jsi trotl" fakt nemá žádnej význam), je to jeho problém, né můj.

Což mi nádherně připomenulo situaci z prváku na střední, kterou bych mohla použít jako příklad: Seděla jsem u holek, se kterými jsem si neměla moc co říct. Řešily jen kluky, kdo s kým chodí, kdo se rozešel, komentáře a lajčíčky na fb, kdo jim poslal jakej snap, že si koupily novou, strááášně drahou řasenku a zklamala je. A jak to tak bývá, mě tohle fakt nezajímalo (a přetrvává to, radši budu povídat o sportu, hrách, imigrantech, zážitcích a cestování). Jelikož tři slečny vedle mě byly doslova drbny (jestli to čtete, děvčata, omlouvat se nebudu), nesnášely polovinu třídy, ne-li celou. Spolužačka - budeme ji označovat třeba N - takže spolužačka N měla takové docela fajn kalhoty, trochu sultánky, jenže N má skvělou postavu, mě se líbily. Tři kvočny vedle mě hned musely kritizovat způsobem "Viděly jste, co to má N za odpornou rtěnku?! A ty kalhoty jsou fakt strašný, vypadá jako Buddha!!" Následoval jejich ukvákaný záchvat smíchu. Já se prostě podívala na N, řekla si, že ty kalhoty jsou pěkný, tak jsem jí řekla "N, sluší ti to. Máš pěkný kalhoty." A když jsem se otočila, slečny vedle do mě doslova střílely vraždící pohledy. Jen jsem se usmála, řekla, že jí to podle mě sluší, a dál si poklidně svačila.
Prostě jsem nesouhlasila a za to jsem byla špatná.

Chápete, co tím chci říct, ne? Nevím sice, jestli je tohle ta schopnost lišit se, podle mě by ji mohl mít každý, kdyby se nebál. Tím nechci říct, že já jsem nějaká odvážná, jen mi prostě nepřijde špatný, když upřímně řeknu, co si myslím. A ať se mnou souhlasí lidi nebo ne, beru to. Hlavně mějte, prosim vás, svůj názor a trvejte si na svým, vždyť za chvíli tu budou jen holky s obočím jako s přejetým slimákem a kluci s cibulkama. Ale okay, jestli se vám to líbí, noste to tak. Já bych si to třeba na sebe nevzala...


Btw, vim, že všichni nejsou stejný, že všichni nenosí airmax, kabelku, cibulku a tak. Berte to s trochou nadsázky.


Mějte se pěkně!
Arrivederci
 

1 person judged this article.

Poll

Už ti někdo někdy řekl, že jsi jiná/ý?

Ano
Ne
Nepamatuju se...

Comments

1 Adéla Adéla | Web | 7. october 2015 at 14:48 | React

Naprosto souhlasím, nesnáším lidi spíše nechápu.. co si neustále na něco hrají a snaží se někoho napodobovat.
Vždyť každý jsme jiný a máme svůj osobtý styl tak proč se snažit být jako ostatní.
Radši budu vyčnívat z davu než být podle ničích představ. Slýchám často že jsem jiná..tak jsem jiná no a co. Jsem na to pyšná :)
moc dobrý článek:)

2 Heaven Heaven | Email | Web | 7. october 2015 at 15:42 | React

Přesně tak :) Jde o to být sám sebou a ne se po někom "opičit", aby zapadl mezi kolektiv. Co se týče té módy, v poslední době je to jedna hrůza za druhou. Pytle? Kravina. Legíny? Jak to ty holky můžou proboha nosit? Copak nemají doma zrcadlo nebo trochu soudnosti? To je jako kdyby si chlapy brali do společnosti cyklistický kalhoty... Čím víc takových lidí potkávám, tím více jsem ráda, že mi není 13 a lidi, kolem kterých se pohybuju, mají už trošku rozumu. Ale není to jenom o oblečení, i o názorech. Taky jsem už slyšela, že jsem jiná. Protože jsem se nikdy neopila? Protože nekouřím? Protože nemám kluka? Protože netrávím svůj volný čas na sociálních sítích? Díky, ale raději budu jiná.

3 Terezka Ohnsorge Terezka Ohnsorge | Web | 7. october 2015 at 19:45 | React

Dneska jsem vyšla do ulic s black metalovým make-upem a pohledy lidí byli k nezaplacení. Jsem asi hodně jiná, když mě absolutně nezajímá, kdo s kým jak a za kolik. Metal je hudba mýho srdce a spousta lidí mě nechápe. Hlavní věc, v čem jsem jiná je asi to, že jsem tak nějak smířená sama se sebou, neřeším pomluvy na mou osobu, nepotřebuju je vracet a nezajímá mě, kdo tomu věří. Pomáhám lidem protože chci, ne protože čekám že mi to vrátěj.
Miluju kosmetiku a ty šílený obočí mě fakt zabijej :D

4 sojeroviczena sojeroviczena | 7. october 2015 at 21:03 | React

Konečně někdo kdo se neřadí do stáda oveček. Už jsem se bála, že na někoho takového nenarazím. Můžeme z té dnešní módy blít společně, juchů XD

5 higurashi-tym-cikady higurashi-tym-cikady | Email | Web | 8. october 2015 at 16:10 | React

Každý máme svůj styl, který jsme ale ve 100% okoukali či přejali od někoho jiného. Originalita dnes již téměř neexistuje.

6 Christina Christina | Web | 8. october 2015 at 21:42 | React

Tak já si maluji obočí, nosím černou, ale už vážně dlouho a dost mě tedy tenkrát sralo, že to začaly nosit i jiný holky. Přitom jsem u nás jsem byla takřka jediná, která takhle chodila. Ale jelikož je to můj styl a líbí se mi to, tak to kvůli nějakejm pipinám nepřestanu nosit, že.
Dneska je to fakt šílený. Všude kde se podívám, vidím tepláky a ty pytlíky. Jo, jsou in, ale možná tak na tělocvik nebo na cvičení a ne na normální nošení. Tepláky by radši měli nechat doma a vzít si radši normální oblečení mezi lidi. Já taky nosím tepláky na ven, ale jen když jdu třeba večer na chvilku na pokec, nebo něco potřebuju v sámošce. O těch novodobých účesech ani nemluvím. U některých mi to nevadí, ale když to má tady každej druhej, tak je to fakt nechutný. Už ani nevím, jestli kluci jsou dneska kluci, nebo buzny.

7 Kix*♥ Kix*♥ | Web | 9. october 2015 at 9:35 | React

Moc hezký článek :-) Líbí se mi to... taky mi vadí, jak je v poslední době generace jak stádo oveček, které dělají jedny a ty samé věci... Jenom proto, aby nevyčnívali a šli "s dobou." Aby udrželi krok s novinkama, aby nebyli "jiní"... chtějí se vyrovnat všem ostatním, přitom... stojí nám to za to? Ne, nestojí. Já na tohle všechno kašlu... dělám si to, co chci já. Nosím to co chci, vypadám jak chci já a je mi popravdě úplně jedno, jestli je to v módě a nebo není... jestli si někdo myslí, že jsem trapná, je to jeho problém, nikoliv můj. Každý sme svoji, je jen na nás, jestli si to budeme chtít obhájit a nebo se necháme slepě táhnout proudem... :-)
Článek se opět povedl, krásně jsi to vystihla :-) Ať žije člověk se zdravým názorem :-) takových je už málo :-)

8 Luna Luna | Web | 9. october 2015 at 15:29 | React

Řekla bych, že se všichni snaží být jiní, ale přitom jsou úplně stejní.
Kluci s cibulkou už mě fakt dostávaj. Prostě, všichni si nosí to stejný, ok. Dneska je zázrak, že potkáte kluka, co má jiný účes.
A holky to samý. Ovšem, tak už to dnes nejspíš je. Stáda ovcí, která se ženou kdoví za jakým cílem...

9 Ronnie Sparks Ronnie Sparks | Email | Web | 10. october 2015 at 8:12 | React

Také nemohu uvěřit, že je říjen. Za chvíli bude konec roku :-/ hrůza jak to letí. Já jsem jiná už od malička z jednoho velkého důvodu, ale nakonec jsem ráda, že jsem jiná, protože si mě hodně lidí váží :-)

10 *Vanessa *Vanessa | Web | 10. october 2015 at 11:17 | React

animaci jsem si musela hned uložit =) miluji jokera, a naprosto s článkem souhlasím :) já jsem jiná a nevadí mi to ..až si každý myslí co chce, je to můj život, ne jejich..

11 Dollie Dollie | Web | 10. october 2015 at 13:44 | React

súhlasím s tým, že veľa ľudí akoby stratilo samých seba poznám fakt skvelých Ľudí ktorý sa neskutočne zmenili kvôli partiám alebo kvoli partnerom a mrzí ma to ale je to ich rozhodnutie a pokiaľ im táto zmena nevadí tak potom k tomu nemám čo povedať .. mne takisto nevadí byť iná, robiť veci ktoré sa iným nepáčia alebo s nimi nesúhlasia.. pokiaľ niečo chcem tak to spravím aj keď mi 30 ľudí povie že oni by to nespravili .. takisto pri obliekaní aj hudbe vlastne pri všetkom :)

12 Domča, Dominigue Domča, Dominigue | Email | Web | 10. october 2015 at 15:53 | React

Tohle přesně znám. Například u nás na škole jsou 3 druhy holek.
1. Rozmazlené holčičky co mají vše co si zamanou
2. Holky co mají svůj styl a názor
3. Od obojí trochu

Já se bavím s oboumi druhy holek, ale upřímně si víc rozumím s holkou, která má růžové vlasy, černé kožené oblečení  a poslouchá Black Veil Brides než s holkou, co má namalované obočí a s prominutím kozy až pod bradou. :D :)

Já jsem se dřív hrozně bála projevit svůj názor. Dnes jsem taky slyšela, že jsem jiná, jenom protože jsem řekla svůj upřímný názor na danou věc.
Moc hezký článek, piš dál takovéhle, moc mě baví a líbí se mi tvoje názory. V reálu musíš bejt úžasná holka :D :)

13 Verenique Verenique | Web | 22. october 2015 at 17:14 | React

Souhlasím s tvým článkem. Modu studuji, ale co dneska nosí holky je fakt strašné. Bundičky co vypadají jako igelitový pytel do koše, obočí jako podle šablony a tak ostře namalované, že někdy mi přijde, jakoby si při pohybu obočím měli rozseknout čelo. Co se týče kluků, nesnáším ten dnešní androgyní vzhled, že pomalu dnes nerozeznáš kluka od holky , protože nosí samý účes álá spadl jsem pod sekačku nebo ten ,,drdol". Samozřejmě dneska se nazývá ,,jiným"  nebo ,,bláznem" opravdu každý, u některých to vypadá doslova jako pozérství. Opravdu těch ,jiných", originálních lidí je hrozně pomálu, myslím těch, co to ze sebe nemusí dělat a nemusí to snažně světu dávat najevo ,protože to nemají za potřebí. Tak takoví lidé se mi líbí :-)

14 WTF WTF | 10. november 2016 at 13:53 | React

Jako jo, máš v něčem pravdu. Ale na druhou stranu by bylo dobré se zamyslet nad tím, že i tzv. stádní lidi vypadají tím způsobem třeba proto, že se jim to líbí. Aspoň někteří z nich určitě.
Stejně tak ty holky, co hanily N. kalhoty, taky vyjadřovaly svůj názor. Sice blbě, protože ji trapně pomlouvaly a snažily se ji urazit, ale kdyby tentýž názor furmulovaly slušně, nedalo by se proti tomu nic namítat.
Nevím proč by se měl každý lišit, když třeba ani nechce? Takové to okaté pozérské: "hele jak jsem jinááá a lepšííí než vy" je IMHO úplně stejně pitomé, jako posměšky na adresu někoho, kdo se třeba zvláštně oblíká, ale jinak je v pohodě a nad nikoho se nepovyšuje. Tím neříkám, že zrovna ty se povyšuješ, ale znám docela dost  rádobyalternativních kravek, které jsou protivné, arogantní a namyšlené a pak fňukají, jak je nikdo nemá rád a že to je určitě kvůli tomu, že jsou, chudinky, tak "jiné".

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
About Smile| Co jsem?| Bláznivá a neuvěřitelně spontánní modrooká bruneta, milující sledování mraků a noční oblohy v každém ročním období. Plná protikladů, potetovaná, s láskou k nastřelování naušnic, s piercingem. Milovnice hlasité metalové hudby, fotek, zvířat, mlhy a kouře, cestování, poznávání nových lidí, sluchátek... Ráda pomáhám, píšu úvahy, nutím lidi upřednostňovat pocit štěstí, ráda čtu a riskuju, miluju adrenalin. Jsem cílevědomá, nevadí mi jít proti davu, být jiná.

Oblíbené... Biografické a psychologické hororové knihy, filmy s tématem sexu, drog a horory, rocková a metalová hudba.
Hudba: Marilyn Manson, Asking Alexandria, Korn, Billy Talent, Bring me the horizon, ACDC, Řezník, Blink 182, Sum 41, D.R.U.G.S., Green Day, Helloween, Metallica, Linkin Park, Hollywood Undead, Nirvana, Skillet, The Offspring, Slipknot, Sodoma Gomora, The Pretty Reckless, Sleeping with Sirens, The Fray, Pipes and Pints, Pink Floyd, Bon Jovi, P.O.D., My Chemical Romance, 30 seconds to mars, Black veil brides, Foo Fighters, System of a down, Five finger death punch, Bullet for my valentine...

Hosting: ©Blog.cz | ©smile-la.blog.cz| Nekopíruj, nebo tě sní kanibal.|I love my visitors, thank you.