Loves |2

1. march 2016 at 8:00 |  Loves
Sledovala jsem, co vás v prvním díle Loves zaujalo nejvíc, a asi to byly knihy. Je pravda, že mě to překvapilo, nemyslela jsem si, že pořád čte tolik lidí, ale bylo to příjemné překvapení. Asi jsem měla trochu předsudky a myslela si, že potištěné stránkyjsou ve většině případech uschovány v knihovnách jako na hřbitově. No, aspoň jsem se toho drobného předsudku zbavila. Dnešní díl bych ráda věnovala knížkách, protože neznám lepší způsob, jak se přenést do jiného světa a nemuset si nic vymýšlet. Všechno už za vás vymyslel někdo jiný.


Abych řekla pravdu, ani nevím, jestli čtu hodně nebo málo. Když mě nějaká kniha chytne, jsem schopná číst tak dlouho, dokud neusnu. Jenže to se nestane vždycky. Zajímalo by mě, kdy čtou ostatní? V metru? Při cestě do školy (jestli dojíždíte)? Před spaním? Ve škole na hodině ekonomiky? Jooo, to jsem já, pardon. Napište mi, kdy je podle vás nejlepší čas na čtení. Já to pořád nevyčíhala.

V menu mám odkaz na knižní výzvu, takže je možné, že někdo z vás o mých přečtených knihách ví, můžete je tam sledovat. Poctivě je přidávám! Ještě než knižní výzva začala, tedy před Silvestrem, přečetla jsem si Zaklínače a oblíbila Wreck this journal...
..WRJ vlastně není kniha, každopádně mě začalo bavit to vybarvovat, i když nejsem zrovna typ člověka, co se se vším piplá. Asi právě proto je WRJ stvořený jako pro mě. Obzvlášť se mi líbil úkol "nečekaně hoď deníkem o zem". To jsem se třeba na náměstí fakt s kámoškou vyřádila! Zaklínač I. je skvělá knížka, možná vám bude připadat trochu zamotaná, ale jestli máte aspoň trochu fantazie, dokážete si to všechno představit tak dobře, abyste se v příběhu orientovali. Musím ale přiznat, že jmen a událostí je tam na 50 stránek habaděj. Příběh je bravurně vymyšlený, kniha je fantasy, takže naprosto jiný svět, a všechno je dokonale propracované. Co mě zaujalo nejvíc jsou charaktery postav, samozřejmě nejvíc Geralta, hlavního hrdiny. Forrest Gump se někomu může zdát jako stará bačkora, co za nic nestojí, mě se ale kniha vážně líbila. Pro někoho by mohl být problém nespisovnost a často chybějící čárky, slova jako "von ten idijot" jsou na denním (stránkovém?) pořádku, ale všechno je to o zvyku. Myslím, že příběh většina lidí zná, takže není potřeba to popisovat. Forresta už najdete v knižní výzvě.

zdroj: databazeknih.cz

Dívka ve vlaku byla kniha, od které jsem měla velká očekávání, zřejmě kvůli tolika nadšeným ohlasům a reklamám, které na mě křičely v každém knihkupectví, v metru i na ulici. Pravda je taková, že jsem čekala víc detektivku a méně Italskou romantickou telenovelu, kde se řeší vztahy a těhotenství. Dobře, možná přeháním, ale skutečnost se má tak, že dívka ve vlaku je vlastně dospělá žena závislá na alkoholu, která už pěkně dlouho nemá práci a každé ráno předstírá své spolubydlící, že jede do práce do Londýna, odpoledne se vrátí a dělá, jako by se nechumelilo. Samozřejmě je tam pěkná zápletka s bývalým manželem, jejími stavy opilosti, sousedy z jiného města... Příběh je vážně skvěle promyšlený a styl psaní mi víc než vyhovoval, ale čekala jsem něco trochu jiného. Naopak knížka Potrhaná křídla, kterou jsem náhodou objevila v knihovně, mě příjemně překvapila a příběh mi ještě dlouho po dočtení ležel v hlavě. O knize jsem nikdy dřív neslyšela, ale myslím si, že by si zasloužila mnohem větší pozornost. Příběh se točí kolem dívky (na jméno si po dvou měsících bohužel nevzpomenu), která je dcerou prostitutky, pěkně šílené ženské. Nepředstavujte si ale, že tahle madam šlape chodník, je prostitutkou z vyšší třídy, muži chodí k ní do luxusního bordelu. Slečna, prostitutky dcera, miluje knihy, pracuje v knihkupectví a dokonce v něm i bydlí! Příběh je napsán vážně nádherně, na zápletku se nemusí čekat dlouho, neztratí se ani láska, napínavost... Do příběhu jsem se opravdu hodně vžila, možná proto, co všechno jsem měla s hlavní hrdinkou společného, ale přesně v téhle knížce najdete i plno odvahy a naděje. (teď to vypadá tak, že je moje máma prostitutka, ale není :D)

Další knihy si nechám zase na příště. Mám teď rozečtenou jednu celkem známou knihu, kterou bych vám příště ráda ukázala ze svého pohledu. Doufám, že mi někdo z vás dá typ na jeho oblíbenou knihu nebo na knihu, která v něm něco zanechala. Ne že bych knih na seznamu "Přečíst 2016" neměla až dost, ale co když pak nebudu mít co číst, ha?..


Mějte se hezky,
arrivederci!
 

2 people judged this article.

Comments

1 Kix*♥ Kix*♥ | Web | 2. march 2016 at 6:01 | React

Já jsem dřív četla hodně, ale teďkom to trochu zanedbávám... no ne teďkom, ale je to možná už i dva roky... bohužel. Štve mě to, ale na knížky si prostě nemůžu najít čas... i když je pravda, že když nejde celý den elektrika (což se u nás v díře stává), tak jsem schopna přečíst a stáhnout i dvě knížky naraz... to je asi deficit toho, že dlouho nečtu -_- Jinak ale ráda čtu u snídaně, přes den, když je čas a nebo když jsem ještě chodila na střední, stáhla jsem si knížku do mobilu a četla to přes celý den :D -_- takže jsem pak ani nevěděla co se bralo -_-
Co se týká WRJ, viděla jsem ho u kámošky, je to strašně dobrá věcička... hlavně se mi líbí jak je to originální a jsou tam i "úkoly" kdy jsem zírala s otevřenou pusou a bylo mi WRJ líto :D -_-

Gumpa znám, samozřejmě. Ale jen jako film, ke knížce jsem se ještě nedostala :-)
O knize Dívka ve vlaku jsem už slyšela, ale neměla jsem tu čest... obsahem mě docela zajímá, tak doufám, že se mi podří ji přečíst :D -_-
Jinak já mám ráda knížky hlavně s drogovou tématikou... Trainspotting, Memento, Ventil... dál čtu spíš přeslazenosti... můj "styl" je takový z extrému do extrému... od sladkých romantických řečiček ke špíně, smradu a fetu... ne že bych se s tím ztotožňovala, to ne :D :).

2 Smilee Smilee | Web | 4. march 2016 at 19:18 | React

Jé, mé oblíbené téma :3
Hrdě mohu říct, že znám všechny. Ale vlastně jsem teoreticky žádnou z nich nečetla.
Ehm, můžu mít menší poznámku? Není to náhodou WTJ? Jako Wreck This Journal? Jen mě to trochu zmátlo. :)
No, ale rozhodně jsem k tomu chtěla říct, že i já ho vlastním. Jen v angličtině. Taky se mi strašně líbí ta originalita toho a je sranda si s tím pohrávat. Jen už jsem ho strašně dlouho neotevřela a nepřidala něco nového, za což se celkem stydím. Mně se nejvíc líbila stránka "Udělej něco nečekaného" nejdřív jsem ho několikrát házela po zemi a nakonec se rozhodla, že půlku stránky spálím. Takové úkoly jsou prostě nejlepší. A věřím, že sis to házení po zemi musela užít :)
Dívku ve vlaku teď neustále vídám v knihkupectvích, ale nikdy mě nezaujala tolik, že bych si jí koupila. Po tom, co jsi napsala už o tom asi ani nebudu přemýšlet. Radši utratím peníze za něco, co bude mít opravdu cenu.
Forest Gump je super. Tedy, viděla jsem jen film a je to jeden z mých oblíbených, vždy se na něj ráda podívám.  Knížku jsem ale zatím ještě nečetla. Možná bych někdy mohla.:)
Já mám radši spíš takové více dobrodružnější knížky, ale poslední dobou čtu spoustu nejrůznějších žánrů a už jsem tak nějak zanevřela na ty své oblíbené, jelikož mě omrzely. Rozhodně je ale tenhle článek hezká inspirace :)

3 Mirka. Mirka. | Web | 4. march 2016 at 19:19 | React

Počula som už o všetkých kýtho knihách :) keď nepoznám filmy, poznám aspoň knihy :D Jupíí
Forresta som čítala a zo začiatku mi tam vadili chyby, ale potom som si zvykla a bola to skvelá kniha, aj dvojka, ale jednotka bola predsa len lepšia :D
Hmm, a neviem, čo by som ti odporúčila. Ale urite Naprieč vesmírom, ak si to ešte nečítala. Ale neviem aký to má český názov.

4 Domča, Dominigue Domča, Dominigue | Email | Web | 4. march 2016 at 20:11 | React

WTJ si chci strašně dlouho koupit, protože jsem hrozně kreativní člověk. :D No,jak tak u tebe čtu, tak Dívka ve vlaku by asi taky moje očekávání nesplnila... Docela se divím, že dnes vůbec ještě někdo čte, vždycky si připadám jako jediná, kdo snad umí číst. :D Děkuju za inspiraci ke knížce, možná si přečtu tu knihu Potrhaná Křídla.

5 Luna Luna | 4. march 2016 at 21:07 | React

WTJ mám taky, je božííí ♥ Dívku ve vlaku si chci už delší dobu půjčit z knihovny, ale je hodně rezervací přede mnou, takže se asi ještě načekám. :D

6 Andey Andey | Web | 5. march 2016 at 12:39 | React

Knížka Potrhaná křídla zní vážně dost dobře. :) Já čtu všude - v autobus cestou do školy, ve škole (tedy jen někdy), doma ... :D

7 Ronnie Sparks Ronnie Sparks | Email | Web | 6. march 2016 at 15:37 | React

Nejvíc z těchto mě zaujala ta poslední Protrhaná kříla :) já mám nejraději thrillery a téma holocaust :-) momentálně čtu ale erotický román Lásko kde jsi? Kterou mám za 80Kč z levných knih, poslední dobou tak mají suprové knihy :-)

8 adelleheally adelleheally | Web | 7. march 2016 at 18:34 | React

To znějí jako opravdu dobré knížky, ale nic pro mě, mám ráda jiné žánry :) Já si vždycky udělám pohodlí na gauči nebo posteli, s čajem a nejlépe když prší - ideální pro čtení. Škoda že neprší vždycky, ale to je jedno :D hlavní je to pohodlí. Nemohla bych číst třeba venku nebo při hodině ve škole :D

9 Ter. Ter. | Web | 9. march 2016 at 14:34 | React

Taky mě překvapilo, že vlastně knížky jako takový nejsou tak zatracený, jak se na první pohled zdá. Čtení je hrozně super a já mám dojem, že je hlavním důvodem toho, že mi učení jde lépe do hlavy. :D Pro každého je tu něco, někteří se to pravé jen bojí najít - v tomhle případě mluvím o knihách.

Na Forresta v knižní podobě jsem narazila při jednom lovu v Levných knihách, ale nějak jsem si tím nebyla jistá. Ani ne kvůli tomu jazyku, spíš podle toho, že je to jeden z mála filmů, které se neodvážím porovnávat s knížkou, abych pak nebyla zklamaná. :-)

A Dívka ve vlaku mě taky láká už jen z toho důvodu, že jí všichni vychvalují. Teď mám o ní tedy trochu smíšené pocity, ale stejně si myslím, že si jí časem třeba i přečtu.

Jinak bych ti asi doporučila Čtyři roční doby od Kinga (King je sám o sobě někdy až nechutný sadista, v těchto čtyrech příbězích jsou ale jen minimálně a opravdu se mi to samo četlo), Kukuřičný město (což je ve zkratce o puberťákových zápiscích z toho, jak vypadal konec světa způsobený přerostlými kudlankami - anotace a můj popis zní docela na nic, ale taky se mi to hrozně dobře četlo a hlavně to má tak trochu netradiční konec v rámci knížek s tématikou konce světa, řekla bych) a nebo, jestli si chceš odpočinout od náročné literatury, můžeš zkusit třeba Nabíječe (toho bych zařadila do červené knihovny s primitivním dějem a nepochopitelným chováním hlavní hrdinky, ovšem jako forma literárního odpočinku není k zahození). Tak snad si třeba i něco vybereš. :-)

10 Niki ^^ Niki ^^ | Web | 9. march 2016 at 21:26 | React

Destrukční deník je super :D a dívku ve vlaku teď čte moje kamarádka a říká že ju to zatím baví :D já teda ted čtu jenom knížky k maturitě :/

11 T. T. | Web | 11. march 2016 at 21:49 | React

Já miluju knihu Lolita, Sophiina volba mě také oslovila, ale co je jedním z mých nej nej nej, tak zaručeně LEVÁ RUKA BOŽÍ. Ta knížka si zaslouží bejt čtenářů znova a znova.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
About Smile| Co jsem?| Bláznivá a neuvěřitelně spontánní modrooká bruneta, milující sledování mraků a noční oblohy v každém ročním období. Plná protikladů, potetovaná, s láskou k nastřelování naušnic, s piercingem. Milovnice hlasité metalové hudby, fotek, zvířat, mlhy a kouře, cestování, poznávání nových lidí, sluchátek... Ráda pomáhám, píšu úvahy, nutím lidi upřednostňovat pocit štěstí, ráda čtu a riskuju, miluju adrenalin. Jsem cílevědomá, nevadí mi jít proti davu, být jiná.

Oblíbené... Biografické a psychologické hororové knihy, filmy s tématem sexu, drog a horory, rocková a metalová hudba.
Hudba: Marilyn Manson, Asking Alexandria, Korn, Billy Talent, Bring me the horizon, ACDC, Řezník, Blink 182, Sum 41, D.R.U.G.S., Green Day, Helloween, Metallica, Linkin Park, Hollywood Undead, Nirvana, Skillet, The Offspring, Slipknot, Sodoma Gomora, The Pretty Reckless, Sleeping with Sirens, The Fray, Pipes and Pints, Pink Floyd, Bon Jovi, P.O.D., My Chemical Romance, 30 seconds to mars, Black veil brides, Foo Fighters, System of a down, Five finger death punch, Bullet for my valentine...

Hosting: ©Blog.cz | ©smile-la.blog.cz| Nekopíruj, nebo tě sní kanibal.|I love my visitors, thank you.