22.3.2017 - jarní lásky a nenávisti

22. march 2017 at 21:16 |  Thinkin' about...
Žádná skvělá nálada není nekonečná. No i tak se mám pořád dost dobře.
Ale vezměme to od začátku...

Poslouchám The Chainsmokers, což je naprosto mimo moji hudební škatulku (nebo škatulky, jak chcete), ale dost se mi líbí. Pouštím si další písničky a najednou se nacházím v textu jedné z jejich písniček. Typické, že? Jak se něčí životní situace dokáže téměř dokonale srovnat s tou vaší. Alespoň víme, že nikdy v ničem nejsme sami. Jenže co když sami zůstaneme? Možná zůstane sám někdo, koho známe, protože ho opustíme. Vyjde najevo, co dělal a dělat neměl, říkal, ale říkat neměl. Zradil, když jste mu důvěřovali, a tím zničil naprosto všechno, co jste společně vybudovali. Všechny vzpomínky se topí do tmy, všechny plány a společné sny rázem shoří jako papír. Ten člověk vám z prvu učaroval. Měli jste pocit bezpečí, když vás objímal, úsměv na tváři hned, když jste ho spatřili. A potom vám vyznal city a vás to vyděsilo, ale dalo se to společně přejít. Jenže potom vás s někým seznámil, s někým z jeho kamarádů. A vy jste si s tím kamarádem rozumněli, povídali a zjistili věci, které byste o dotyčné osobě raději nikdy nevěděli, ačkoliv jste rádi, že teď víte, na čem jste. Víte, že dotyčný se vždycky bál, že ho opustíte, až vás s někým seznámí. Měl strach oprávněně? Samozřejmě, že měl, protože mohl tušit, že lež má krátké nohy a vždycky vás doběhne, skočí vám na záda, položí k zemi, hlavu rozbije o chodník a vy budete litovat, že jste té lži někdy dali život, protože ona si teď bere část toho vašeho. A tak jste zklamaní, ale spíš naštvaní kvůli tomu, co jste se o dotyčné osobě dozvěděli. A víte, že strach té osoby byl oprávněný, protože se ji chystáte opustit. A měli byste se mít hrozně, zklamaně, smutně a vyřízeně, zrazeně a jednoduše řečeno na hovno, ale vy se máte pořád dobře. Možná je to vaší flegmatickou povahou, ale možná jste to čekali, protože minulost se opakuje, lidi se už jen málo mění a vy jim stále slepě důvěřujete, ale pořád v sobě máte jistý odstup a podvědomě máte všechno v... no... <>.
A tak se máte pořád dost dobře a jen vás mrzí, že se to muselo posrat. Ale jdete dál, protože víte, že kvůli falešným lidem netřeba se trápit. Tu energii radši vydáte na lidi, kteří vám za to stojí.

Každý klame a ten čo to nevníma, ten klame najviac.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Kix*♥ Kix*♥ | Web | 26. march 2017 at 10:51 | React

Někdy je na houby, když si člověk myslí, že našel někoho ,komu může fakt věřit a ten někdo zklame jako každý druhý... bohužel už mám problémy věřit vůbec někomu... když tě jednou někdy někdo zradí a to tak, že nemůžeš dýchat a všechno se ti točí, protože ten podraz jsi nečekal/a tak už nikdy nic nebude stejný... a už nikdy nebudeš moct věřit a důvěřovat... možná jednou, někdy, časem, když se najde někdo, kdo toho nezneužije... ale kolik je takových lidí? možná bych je spočítala na prstech jedné ruky... možná i těch prstů na jedné ruce by bylo moc... je směšný, jak si kdekdo hraje na něco, co není a pak zjišťuješ tu pravdu... a už tě to ani tak nebolí, protože si už neděláš žádný velký iluze a víš jak to chodí a tak je ti to všechno už tak nějak jedno... jasně, zabolí to, ale už ne tolik, protože si poučená z minulosti... z toho, co ti už ublížilo... ale fakt věřím, že jednou přijde NĚKDO, kdo nezradí, kdo bude hrát fér...  možná je to naivní, ale třeba takový člověk ještě existuje... někde na konci světa... a třeba se sejdeme... jednou

2 nika nika | Web | 10. april 2017 at 19:46 | React

Mě vždycky všechny tvoje články tak dotanou, tak strašně s nima souhlasím a tak moc se do nich vžiju, ale nakonec vlastně vůbec nevím, co k tomu napsat. Protože ty jsi napsala asi úplně všechno, co bych k tomu já řekla. Lhát se nevyplatí, nikdy a nikde. Je lepší bejt od takovejch lidí dál, ať už je jim to sebevíc líto a nebo ať je to sebevíc líto nám, nestojí za to mít v životě někoho, kdo nám jenom ubližuje (když to tak dobře vím, proč ho tam sakra pořád mám? Achjo).
Nicméně chtěla jsem jenom dát vědět, že stará dobrá Monica. se jaksi stěhuje na novou adresu, tak jen, abys měla přehled :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
About Smile| Co jsem?| Bláznivá a neuvěřitelně spontánní modrooká bruneta, milující sledování mraků a noční oblohy v každém ročním období. Plná protikladů, potetovaná, s láskou k nastřelování naušnic, s piercingem. Milovnice hlasité metalové hudby, fotek, zvířat, mlhy a kouře, cestování, poznávání nových lidí, sluchátek... Ráda pomáhám, píšu úvahy, nutím lidi upřednostňovat pocit štěstí, ráda čtu a riskuju, miluju adrenalin. Jsem cílevědomá, nevadí mi jít proti davu, být jiná.

Oblíbené... Biografické a psychologické hororové knihy, filmy s tématem sexu, drog a horory, rocková a metalová hudba.
Hudba: Marilyn Manson, Asking Alexandria, Korn, Billy Talent, Bring me the horizon, ACDC, Řezník, Blink 182, Sum 41, D.R.U.G.S., Green Day, Helloween, Metallica, Linkin Park, Hollywood Undead, Nirvana, Skillet, The Offspring, Slipknot, Sodoma Gomora, The Pretty Reckless, Sleeping with Sirens, The Fray, Pipes and Pints, Pink Floyd, Bon Jovi, P.O.D., My Chemical Romance, 30 seconds to mars, Black veil brides, Foo Fighters, System of a down, Five finger death punch, Bullet for my valentine...

Hosting: ©Blog.cz | ©smile-la.blog.cz| Nekopíruj, nebo tě sní kanibal.|I love my visitors, thank you.